Ev sahibine balkonu kullanmayı bıraktıran olay! Duyanlar inanamıyor

Tunceli'de duyanları hayrete düşüren bir olay yaşandı. bir süre önce evinin balkonunu camla kapatmayı planlayan Tarkan Yılmaz, temizlik yapmak isterken dolabın altında ilginç bir şey fark etti. Yılmaz, dolabın altında güvercin yuvası gördü. Yılmaz, güvercinlerin büyüyüp uçuncaya kadar balkonunu kullanmama kararı aldı.

Ev sahibine balkonu kullanmayı bıraktıran olay! Duyanlar inanamıyor

Çemişgezek Mescit Mahallesi’nde ikamet eden Tarkan Yılmaz, bir süre önce evinin balkonunu cam ile kapatmayı planladı. Balkonun ölçüsünü alıp cam balkon taktırdığı anda balkonu temizlemek isteyen Yılmaz, burada bulunan dolabın altında güvercin yuvasını fark etti.

BALKONU KULLANMAMA KARARI ALDI

O günden sonra cam balkonu açık bırakan Yılmaz, güvercinlerin büyüyüp uçuncaya kadar balkonunu kullanmama kararı aldı. Güvercin ve yavrularını yem ve suyla besleyen Yılmaz, yuvalarının temizliğini de zaman zaman yapıyor. Balkonunu kullanabilmek güvercinlerin bir an evvel büyümelerini bekliyor.

Ev sahibine balkonu kullanmayı bıraktıran olay! Duyanlar inanamıyor - Resim : 1

"ONLAR UÇTUKTAN SONRA BALKONU KULLANACAĞIZ"

Balkonunda ki güvercinlerin büyüyerek artık doğaya uçmalarını bekleyen Tarkan Yılmaz, "Evinizin balkonuna cam balkon yapmayı düşündük. Ustaları çağırdık gelip ölçüleri alsınlar diye. Ölçülerini aldıktan sonra balkonda temizlik yapmak istedim. Balkondaki dolabın altına güvercin yuva yaptığını fark ettim. 2 yavru güvercin yumurtadan çıkmıştı. Bizde bu yavru güvercinlerin büyümelerini beklemek için cam balkonun kapılarını açık bırakıyoruz. Güvercinlere yem ve su veriyorum. Yavrular bayağı büyüdüler. Nerdeyse özgürlüklerine uçmalarına az bir zaman kaldı. Onlar uçtuktan sonra bizde balkonumuzu kullanacağız" dedi.