Evleri açık hava sinemasına döndü

Avcılar'da kentsel dönüşüme giren bir bina yıkılınca acı gerçek ortaya çıktı. Çünkü bitişikteki binanın üst katındaki iki dairenin duvarları maliyet artmasın diye hiç yapılmamıştı. İki dairenin içi gün gibi ortada kaldı.

Kaynak: tv100

Yandaki binanın yıkılmasının ardından yan tarafı duvarsız kalan dairelerin yatak odası, oturma odası ve banyolarının içini aşağıdan geçenler tarafından görünür hale geldi. Dairede yaşayanlar ise bu beklemedikleri durum karşısında ne yapacaklarını şaşırdı. 

Depremden etkilenecek birçok ilçeden biri olan Avcılar'da hala çarpık yapılmış binaların bulunması korku ile karşılandı.

Ahmet Taner Kışlalı Caddesi'nde bulunan Saray Apartmanı'nın kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesine karar verildi. Bina sakinleri de binanın yıkılması ve yenisinin yapılması için bir müteahhit firma ile anlaştı. Saray apatmanın yıkımı tamamlandığında ise beklenmedik bir görüntü ile karşılaşıldı. Saray apatmanının bitişindeki Güven apatmanında bulunan iki daire tamamen duvarsız kalmıştı. Fazla masraf yapmak istemeyen müteahhit üst katın duvarlarını yapmayıp yan binanın duvarlarını kullanmıştı. 

Yan binanın yıkımı sırasında sadece gürültüden endişe eden daire sahipleri ise birden bire sokaktan geçenlerin bakışlarına maruz kalınca ne yapacaklarını şaşırdı.

Yıkımı gerçekleştiren firma ise ortaya çıkan bu durumdan kendilerinin bir hatası olmadığını ama yine de telafi etmeye çalışacaklarını açıkladılar. Müteahhit firmanın mühendisi Lokman Arslan, "Biz komşularımızın mağdur olmaması için duvarlarını ördürüp, boya-badanasını yapıp teslim edeceğiz" diye konuştu.