Ak Parti'den heyecanlandıran açıklama! EYT 2022 bitmeden...

EYT'lilerin gözü kulağı gelecek güzel haberde. "EYT yasası çıkacak mı?" sorusunun cevabı Ak Partili Mustafa Elitaş'tan geldi. Elitaş "2022 bitmeden" deyip güzel haberi verdi.

Ak Parti'den heyecanlandıran açıklama! EYT 2022 bitmeden...

Seçim yaklaşırken EYT'lilerin gözü kulağı gelecek güzel haberde. "EYT çıkacak mı?" sorusuna AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan sevindiren açıklama geldi. Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 1 Ekim Cumartesi günü başlayacak 27. Dönem 6. Yasama Yılı öncesi soruları yanıtladı. Elitaş EYT ile ilgili olarak, "Sayın Vedat Bilgin hocamız çalışmasını çok kapsamlı, hassas şekilde gerçekleştirdi. 2022 bitmeden bu konu yasalaşacak ve 2023'ten itibaren hayata geçecek" dedi.

EYT meselesi 2022 sonunda çözülecek

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili çalışmalara da değinen Elitaş, "Sayın Vedat Bilgin hocamız çalışmasını çok kapsamlı, hassas şekilde gerçekleştirdi. Kamuoyuyla da paylaştı. 2022 bitmeden bu konu yasalaşacak ve 2023'ten itibaren hayata geçecek" değerlendirmesini yaptı.

Ak Parti'den heyecanlandıran açıklama! EYT 2022 bitmeden... - Resim : 1

 "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili durum varsa bu, Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Yaşar Okuyan'ın bir hediyesi"

AK Parti'nin, hem geçmiş dönemdeki hakları teslim eden hem de daha önceki dönemlerde haksızlığa uğrayan kişilerin mağduriyetlerini gidermek için ne gerekiyorsa yapan bir siyasi parti olduğunu belirten Elitaş, "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili durum varsa bu, Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Yaşar Okuyan'ın bir hediyesi. Bunu da düzeltmek AK Parti iktidarına düştü. Bu konuda herkes farklı yorumlar yaptığı takdirde çeşitli umutlar, değişik beklentiler ortaya çıkabilir. Kamuoyunda ortaya çıkan beklentilerin tamamının karşılanması mümkün değil. Beklentiler kabul görmeye başladığı anda istenilen olmadığı takdirde büyük bir umutsuzluğa düşme, hayal kırıklığı durumu ortaya çıkabilir. Vedat Bilgin hocamızın açıklamalarından başka hiçbir açıklamayı dikkate almayın" dedi.