EYT’den kim, nasıl yararlanacak? Özgür Erdursun tv100’de her şeyi anlattı!

tv100.com yazarı Özgür Erdursun, tv100’de ilgi ile takip edilen Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında milyonların beklediği EYT düzenlemesinde son durumu paylaştı. İşte EYT son dakika haberleri ve detaylar...

Milyonların gözü kulağı EYT düzenlemesinde… Emeklilikte yaşa takılanlar için en çok merak edilen konu "EYT şartları içerisinde yaş sınırı olacak mı?" sorusu oluyor. EYT’nin 2023 yılına girmeden çözüleceği belirtiliyor. Peki, EYT ne zaman çıkacak? EYT kimleri kapsayacak? EYT’de yaş şartı olacak mı?

tv100.com yazarı Özgür Erdursun, EYT düzenlemesindeki son durumu tv100’de ilgi ile takip edilen Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında açıkladı.

Özgür Erdursun, “Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından sonra bu iş 31 Aralık 2022’ye kadar çözülmüş olur diye düşünüyorum. Ne bakan, ne muhalefet, bu işi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka çözecek kimse yok çünkü en güçlü tavrı o sergiliyor” dedi.

EYT’de yaş şartı olacak mı?

EYT’de merak edilen “EYT yaş şartı olacak mı?” sorusuna da yanıt veren Özgür Erdursun, “EYT yasası çıkar, yasayı da Cumhurbaşkanı açıklar, yaş şartı kanun teklifinde olur ama Cumhurbaşkanı, yaş şartı olmadan imzalar ve kahraman olur. AK Parti şu anda Ocak ayında müracaatlar olacak şekilde planlamasını yapıyor, herkesi beklenti içerisine sokuyorlar” ifadelerini kullandı.

Erdursun, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“8 Eylül 1999 tarihine kadar girişi olan stajyerlerin kaçı tüm kollara tabi başladı. Onları çıkardıktan sonra kalan sayıya bakmaları lazım. Bu durumda da stajyerlerin sayısı çok az.”