Ezhel'in klibi olay oldu

Rap'çi Ezhel, Olay şarkısına yaptığı klip ile Türkiye'yi sarstı. Ezhel, Olay şarkısı ile Türkiye trend listesinde 2 numaradaydı. Ancak daha sonra Youtube, görüntüler nedeniyle videoyu yaş kısıtlamalı video olarak işaretledi ve klibi trend listesinden düşürdü.

Ezhel'in klibi olay oldu

Türkiye bugün Rap'e uyadın. 15 Rap'çinin yaptığı #Susamam klibi gündeme bomba gibi düşerken bir diğer klip de Ezhel'den geldi. Ezhel, klibinde Türkiye'nin yakın geleceğine damga vuran olaylar ve görüntüleri kullandı.

Ezhel, parçasında kullandığı ağır eleştirilerin yanı sıra, kullandığı görüntülerle de olay yarattı. 

Bir süre sonra Youtube videoya görüntüler nedeniyle videoyu "yaş kısıtlamalı video" olarak işaretledi ve klibi 2. numaradan girdiği trendler listesinden düşürdü. Ezhel ikinci bir klip daha yayınladı ve bu kez görüntüsüz olarak şarkıyı sundu.

Ezhel / Ömer Sercan İpekçioğlu
Ezhel / Ömer Sercan İpekçioğlu

Ezhel kimdir?

Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ankara'da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı. Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap’in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır.

Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Türkçe rapin önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu.Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile katkıda bulunmuştur.

Ezhel'in klibini buradan izleyebilirsiniz.