Fenerbahçe Beko açıkladı! Metecan Birsen'in sözleşmesi uzatıldı

Fenerbahçe Beko, Metecan Birsen ile 2+1 yıllık yeni sözleşme imzalanması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Fenerbahçe Beko açıkladı! Metecan Birsen'in sözleşmesi uzatıldı

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımında yeni sezon yapılanması kapsamında sözleşme görüşmeleri başladı. Sarı lacivertliler bu kapsamda milli basketbolcu Metecan Birsen ile 2+1 yıllık yeni sözleşme konusunda anlaşmaya vardı.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, altyapımızdan yetişen değerli sporcumuz Metecan Birsen ile 2+1 yıllık yeni sözleşme konusunda anlaşmaya varmıştır.

Bu sözleşmeye göre Metecan Birsen, 2025-26 sezonunun sonuna dek formamızı giymeye devam edecektir.

Fenerbahçe Beko açıkladı! Metecan Birsen'in sözleşmesi uzatıldı - Resim : 1

Forvet pozisyonunda forma giyen Metecan Birsen, basketbol yaşantısına Fenerbahçe altyapısında başladı ve 2011-12 sezonunda A takıma yükseldi. 2014 yazında takımdan ayrılarak kariyerini farklı ekiplerden sürdüren Metecan Birsen, son olarak 2021 yazında Fenerbahçe Ailesi’ne geri dönmüştü. Başarılı sporcumuz, 2021-22 sezonundaki lig şampiyonluğumuzda önemli pay sahibi olurken, 2022-23 sezonunda da mücadele ettiğimiz her iki kulvarda da başarılı bir performans ortaya koydu.

Bu anlaşmanın Kulübümüz ve sporcumuz için hayırlı olmasını diliyor, Metecan Birsen’e Fenerbahçe Beko forması altında başarılarla dolu sezonlar diliyoruz."