Fenerbahçe kötü haberi verdi! Kritik maç öncesi iki sakatlık birden!

Fenerbahçe Beko, sakatlığı bulunan Scottie Wilbekin’in 2-3 hafta, Devin Booker’ın ise 3-4 hafta sahalardan uzak kalacağını açıkladı.

Fenerbahçe kötü haberi verdi! Kritik maç öncesi iki sakatlık birden!

Turkish Airlines EuroLeague’in 33.haftasında Anadolu Efes ile karşı karşıya gelecek Fenerbahçe Beko’da sakatlık şoku yaşanıyor. Sarı lacivertliler sakatlıkları bulunan Scottie Wilbekin ve Devin Booker’ın durumu hakkında açıklama yaptı.

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“21 Mart Salı günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan EA7 Emporio Armani Milano maçında sol dizinden sakatlık yaşayan ve tedavisi iki hafta boyunca devam ettirilen sporcumuz Scottie Wilbekin’in durumu, planlandığı üzere yeniden değerlendirilmiştir.

Fenerbahçe kötü haberi verdi! Kritik maç öncesi iki sakatlık birden! - Resim : 1
Scottie Wilbekin

 

Bu süreçte diz kontüzyonu sonrası gelişen subkortikal fraktür nedeniyle tedavisi devam eden ve yapılan kontrol tetkiklerinde önemli ölçüde iyileşme görülen oyuncumuzun sahaya dönüş tedavi protokolü planlanmıştır. Scottie Wilbekin’in sahalara dönüş süresinin 2-3 hafta olması öngörülmektedir.

Fenerbahçe kötü haberi verdi! Kritik maç öncesi iki sakatlık birden! - Resim : 2
Devin Booker

 

Sporcumuz Devin Booker ise 29 Mart Çarşamba günü Madrid'de oynanan Real Madrid mücadelesinde sol dizinden sakatlık geçirmiş ve oyuncumuzun MR'ı çift maç haftasının ardından Acıbadem Ataşehir Hastanesi’nde çekilmiştir. Yapılan kontroller sonucunda Devin Booker’ın sol diz dış yan bağında yırtık tespit edilmiş olup, tedavisine başlanan oyuncumuzun sahalara dönüş süresinin 3-4 hafta olması öngörülmektedir.”