Fenerbahçe taraftarları kampanya başlattı: Serkan İnci kulüpten ihraç edilsin

Fenerbahçe taraftarları, İnci Sözlük kurucularında Serkan İnci'nin kulüpten ihraç edilmesi için twitter'da bir kampanya başlattı.

"Serkan İnci kulüpten ihraç edilsin"

Türkiye gündemine damga vuran Emine Bulut cinayetiyle ilgili yaptığı paylaşımla tepki çeken Serkan İnci'nin Fenerbahçe kulübünden ihraç edilmesi için sosyal medyadan yoğun bir kampanya başlatıldı.

Serkan İnci, Emine Bulut'un kızının önünde katledilmesiyle ilgili olarak sosyal medyadan "Boşanmalardan dolayı babalara her türlü zulmü hak gören mahkemelerin nasıl bir bela yarattığını, aile babalarını nasıl insanlıktan çıkardığını görmeye çalışın" diyen İnci, “Bir insan her şeyini kaybettikten sonra, her şeyi yapmaya hazırdır. Can da alır, can da verir, katliam da yapar. Mevcut hukuksal altyapı, erkeklerin elini resmi olarak bağlıyor. Yıllarca ailesinin sorumluluğunu taşıyan, hayatını veren adamlar bir mahkeme kağıdı ile yok oluyor" diye yazmıştı.

İnci'nin paylaşımlarının devamı şöyle:

"Maaşına el konuluyor. Evine, barkına, birikimlerine el konuluyor. Çocuklarına el konuluyor. Uzaklaştırma ile yıllardır yaşadığı mahallesine girmesi dahi engelleniyor. Bu durumda her şeyini kaybeden adamın aklına her türlü radikal eylem geliyor. Katliamlar, facialar böyle işleniyor."

"Mahkemelerin, tek beklentisi boşanan eşlerden alacağı gelir olan avukatların, çoğu zaman vicdan dışı karar veren hakimlerin, savcıların kucağına bu insanları atmaktan vaz geçmeniz gerekli. Yoksa kınamak ile bu facialar önlenemez. Erkek terörü demekle bu katliamlar engellenemez."

"Israrla gerçek sorunlardan kaçıldığını düşünmekteyim. Bunu her zaman dile getiriyorum. Getireceğim. Bir tane kadına dahi zarar gelmesin. Emine Bulut gibi anneler hayatlarını kaybetmesin. Ama bunu ERKEKLERİ daha da baskılayarak engelleyemezsiniz. Kafese de koysanız bu yol tutmaz.”

Serkan İnci'nin daha önce de kadına şiddeti meşrulaştıran paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle Fenerbahçeli taraftarlar sosyal medyada bir kampanya başlattı.

İnci'nin Fenerbahçe kongre üyeliğinin iptal edilmesini isteyen sosyal medya kullanıcıları "Fenerbahçelilik bunu gerektirir" ifadelerini kullanırken tweet'lerinde #SerkanİnciİhraçEdilsin etiketini kullandı.