Fenerbahçe'nin 2.5 milyon euroluk futbolcusu, milli takıma hayat verdi! Yoğun eleştiri altındaydı

Fenerbahçe'de performansı nedeniyle tartışmaların odağı haline gelen, daha sonra milli takımda da iyi bir performans sergileyemeyen tecrübeli futbolcu, Gürcistan maçının son dakikalarında yaptığı hamle ile adeta milli takıma hayat verdi.

Fenerbahçe'nin 2.5 milyon euroluk futbolcusu, milli takıma hayat verdi! Yoğun eleştiri altındaydı

Fenerbahçe'de geçtiğimiz sezon Trabzonspor maçında yaptığı hatalar nedeniyle takımın maçı 3-2 kaybetmesine neden olan tecrübeli futbolcu, bu performansının ardından Yunanistan'a gönderilmişti.

Yunanistan'da da istenileni verememesinin ardından yeniden Fenerbahçe'ye dönen Samet Akaydın, Türkiye'nin UEFA Avrupa Şampiyonası Finalleri mücadelesi için Montella tarafından kadroya çağrıldı. 

Montella bu kararı ile çok eleştirilse de Samet tercihinden geri durmadı. İtalyan hoca, turnuvanın ilk karşılaşması olan Gürcistan maçında da Samet'e ilk 11'de yer verdi. 

Fenerbahçe'nin 2.5 milyon euroluk futbolcusu, milli takıma hayat verdi! Yoğun eleştiri altındaydı - Resim : 1

SON DAKİKALARDA HAYAT VERDİ 

Maça sürpriz şekilde başlayan Samet Akaydın, genel performansının iyi gitmesinin ardından bir de maç henüz 2-1 iken Gürcistan'ın yüzde 100'lük golünü kafası ile engelleyerek milli takıma hayat vermiş oldu. 

Topun kornere gitmesi ve Gürcistan kalecisinin de gol aramak için kaleyi boşaltmasının ardından Kerem topu boş ağlara göndererek skoru 3-1'e getirmeyi başardı. 

ŞU ANDA DEĞERİ 2.5 MİLYON EURO 

Performansıyla takdir toplayan ve bu sene Fenerbahçe'de gönderilecekler arasında gösterilen Samet Akaydın'ın mevcut bonservis bedeli 2.5 milyon euro.