Spor dünyasını sarsan kaset şantajı kariyerini yaktı! Ünlü futbolcuya hapis şoku!

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mathieu Valbuena'ya kasetle şantaj yaptığı iddia edilen ve Fransa Milli Takımı'ndan dışlanan Karim Benzema hakkında 5 yıl hapis cezası isteniyor. Spor dünyasını sarsan kasetle şantaj olayında büyük duruşma yarın gerçekleşecek.

Google Haberlere Abone ol

Takım arkadaşı Valbuena'ya kasetle şantaj yaptığı iddiasıyla Fransa Milli Takımı'ndan dışlanan Benzema için karar günü geldi. 

Versailles Savcılığı, daha önce Benzema dahil 5 kişinin (Axel Angot, Mustapha Zouaoui, Younes Houass, ve Karim Zenati) söz konusu davayla ilgili Versailles Ceza Mahkemesi'ne sevk edildiğini açıklamıştı.

Mahkeme yarın

Karim Benzema ve beraberindeki 4 kişi Versailles Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak. Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mathieu Valbuena'nın Olympiakos yönetiminden izin aldığı ve mahkemede bizzat yer alacağı ifade edildi.

150 bin euro istediğini polise bildirmişti

2015 yılında Mathieu Valbuena, bir şantajcının arayıp kendisiyle ilgili gizli çekilen videoyu yayınlamakla tehdit ettiğini ve şantajcının 150 bin euro istediğini polise bildirmişti. Benzema şantaj girişiminde yer aldığı gerekçesiyle göz altına alınmış ve serbest bırakılmıştı.

Kaynak: Skorer