FETÖ'nün 'mahrem abi'si yakalanınca şoka girdi

FETÖ/PDY'nin Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu'ndan sorumlu 'mahrem abi'si olduğu belirlenen M.Ş.A, polis tarafından yakalanınca şoka girdi. Ne yürüyebilen ne konuşabilen M.Ş.A'yı polis zaman zaman taşımak zorunda kaldı.

Google Haberlere Abone ol

Tokat'ın Zile ilçesine bağlı bir köyde yakalanan . 36 yaşındaki M.Ş.A. polisi görünce şoka girdi. Yürümeyen ve konuşmayan şüpheli, polisler tarafından taşındı.

Sahte hesaplardan propaganda yaptı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, FETÖ/PDY'nin Konya Emniyet Müdürlüğü'ndeki mahrem yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, daha önceden ifadeleri alınan kişilerin verdiği bilgiler doğrultusunda, Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu'ndan sorumlu 'mahrem abi' olduğu belirlenen M.Ş.A. hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Örgütün dershanelerinde fen bilgisi öğretmenliği yapan M.Ş. A.'nın, itirafçı olan örgüt üyelerinin verdikleri ifadelerde, 17- 25 Aralık’ta herkesin 10'ar tane sosyal medya hesabı açıp, hükumet aleyhinde propaganda yapması talimatı verdiği belirtildi.

Bylock kullandığı belirlendi

M.Ş A.'nın aynı zamanda örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullandığı tespit edildi. Şüphelinin KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin soruşturma kapsamında da arandığı ifade edildi.

Hiçbir rahatsızlığı çıkmadı

Tokat’ın Zile ilçesine bağlı bir köyde yaşadığı belirlenen M.Ş. A.'nın ailesiyle kaldığı eve dün sabah operasyon düzenlendi. Polisi karşısında gören M.Ş. A., şoka girdi. Yürümeyen ve konuşmayan şüpheliyi polisler taşıdı. Polis ekipleri, Mustafa Şahin A.'yı hastaneye götürdü. Yapılan tüm kontrollerinde hiçbir rahatsızlığı olmadığı belirlenen Mustafa Şahin A., taburcu edildi. 

Hastalığı 15 Temmuz gecesi nüksetmiş

Mustafa Şahin A., Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne getirildi. Polislerin, neden böyle davrandığını sorduğu Mustafa Şahin A.'nın, "Hiçbir şey hatırlamıyorum. Çocukluğumda bir hastalık geçirdim. Şoka giriyorum. 15 Temmuz gecesi de hastalığım tekrar ortayı çıktı" dediği belirtildi. Mustafa Şahin A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.