Firari zanlıya polis kafede tuzak kurdu!

İki yıl önce İngiliz sevgilisini bıçaklayarak ağır yaraladığı için tutuklandığı cezaevinden firar eden Fatih Z.'nin izini süren İzmir polisi, bir kafede tuzak kurarak zanlıyı yakaladı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan Fatih Z. (40), iki yıl önce İngiliz sevgilisi Faiza Drid (43)’e sürpriz bir evlilik teklifi yapmıştı. Aşçı olarak çalışan Fatih Z., iddialara göre, 3 ay sonra sevgilisini yüzünden ve boğazından bıçaklayarak ağır yaralamıştı. Yakalanan Fatih Z., adli makamlarca tutuklandı; ancak daha sonra firar etti. 

- İşte nefes kesen plan 

İzmir’e yerleşen ve iş aramaya başlayan Fatih Z., polisinde takibindeydi. Şahsın Karabağlar ilçesinde olduğu bilgisini alan polis, 'Yücel Çağlayan' isimli bir sosyal medya hesabı da açtığını belirledi. Bunun üzerine Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Önceleme Büro Amirliği ekipleri, sahte bir hesap açarak, bir kafenin sahibi olduğunu belirten bilgileri hesabına ekledi ve daha sonra aranan kişiye eleman aradıklarını belirten bir mesaj atıldı. 

- Her şeyden habersiz polisin yanına oturdu 

Mesaja karşılık veren Fatih Z., daha sonra görüşmeye çağrıldı. Kısa süre sonra kafeye gelen ve hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve aranan Fatih Z., her şeyden habersiz kafe sahibi sandığı polisin yanına oturdu. 
Polis, daha sonra ise operasyonu başlattı. Tüm bu anlar ise saniye saniye kafenin güvenlik kameralarına yansıdı.