Forbes'a göre en çok kazanan sporcular

Amerikan Forbes dergisinin en çok kazanan sporcular listesinin bu yılki birincisi, futbolcu Lionel Messi oldu. Mesut Özil'in 57’nci olarak yer aldığı listeye girmeyi başaran tek kadın ise Serena Williams.

FC Barcelona takımında top koşturan 31 yaşındaki Arjantinli futbolcu geçen 12 ayda toplam 127 milyon Amerikan doları kazandı. 

Messi gibi beş Altın Top ödülü sahibi olan Juventus'un yıldızı Portekizli 34 yaşındaki Cristiano Ronaldo, 109 milyon dolarla listede ikinci sırada yer aldı. Paris St. Germain'de oynayan 27 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Neymar da Silva Santos Junior ise 105 milyon dolarla üçüncü oldu.

Bu yılın listesine göre, futbol dışındaki bir spor dalında yarışan sporculardan en çok kazanan ise bir boksör oldu. Meksikalı boksör Canelo Alvarez geçen yıl 94 milyon dolar kazandı. Onu 93 milyon 400 bin dolarla ünlü tenisçi İsviçreli Roger Federer izledi.

Geçen yıl ne olmuştu?

Geçen yıl listenin ilk sırasındaki isim ise 285 milyon dolarla Amerikalı boks şampiyonu Floyd Mayweather jr. olmuştu. Buna göre Mayweather jr., Messi ile Ronaldo'nun toplamından daha fazla kazanmıştı. Ancak ringlere veda eden ünlü boksör, bu yılki listede yer almadı.