Formula 1'de korkunç kaza! Şampiyonlar birbirine girdi

Formula 1 Büyük Britanya Grand Prix'inde Lewis Hamilton ile Max Verstappen'in kazası yürekleri ağızlara getirdi. Verstappen yarış dışı kaldığı kazada Hamilton'ın suçlu olduğu iddia edildi.

Formula 1'de korkunç kaza! Şampiyonlar birbirine girdi

Henüz ilk turda Verstappen’i geçmek için virajda hamle yapan Hamilton’ın sol lastiği, Hollandalı pilotun aracının sağ arka lastiğine değdi. Çarpışma sonrası lastiği çıkan ve bariyerlere savrulan Verstappen felaketin eşiğinden döndü.

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 10. ayağı Büyük Britanya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ile Max Verstappen çarpıştı. Kaza sonucu, Max Verstappen bariyerlere savruldu ve yarış dışı kaldı. Kaza sonrası kırmızı bayrak çekildi ve yarış durdu.

Hamilton kendini savundu

Kazanın ardından kendini savunan Lewis Hamilton: "Ben düz gidiyordum, kendi yolumdaydım. Benim yolumdu..." ifadelerini kullandı.

"Bu kazanın sorumlusu Hamilton"

Red Bull Takım Patronu Christian Horner ise Hamilton'ın suçlu olduğunu ifade ederek: "Lewis Hamilton, Max Verstappen'in yanında bile değildi. Pilotlar hiçbir yarışta bu virajda burnunu iç taraftan sokmaz. Burada suçlu çok net şekilde Hamilton" dedi.

Verstappen'in durumu iyi

Kaza sonrası Max Verstappen aracından yürüyerek ambulansa bindirildi. Tribünlerden o sırada alkışlar yükseldi.