Fransa'nın ardından İngiltere de Türkiye'yi zorunlu karantina uygulanacak ülke listesine aldı

İngiltere'nin Ankara Konsolosluğu'ndan sosyal medya paylaşımına göre Fransa'nın ardından İngiltere de Türkiye'ye zorunlu karantina uygulanacak olan ülkeler listesine dahil etti.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Ankara İngiltere Büyükelçiliği'nden yapılan sosyal medya paylaşımına göre Fransa'nın ardından İngiltere de Türkiye'ye zorunlu karantina uygulanacak olan ülkeler listesine dahil etti.

İngiltere, Türkiye'nin 'Kırmızı Liste'ye dahil edileceğini, Türkiye'den İngiltere'ye giriş yapacakların 10 gün otelde veya evde karantina zorunluluğu uygulanacağını açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, 12 Mayıs Çarşamba günü yerel saatle 04:00 itibarıyla Türkiye'nin yanı sıra Nepal ve Maldivler'in de kırmızı listeye ekleneceğini söyledi.

Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin 10 gün boyunca, masraflarını kendileri karşılayarak ev yerine otelde karantinada kalmaları gerekiyor. Bu otel konaklamasının yaklaşık 1750 sterlinlik (yaklaşık 20 bin 200 liralık) masrafını da yolcuların kendisinin karşılaması gerekiyor.

Konuyla ilgili İngiltere'nin Ankara Konsolosluğu'ndan de sosyal medyada paylaşım yaptı. Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı: "Kırmızı Liste güncelleme... 12 Mayıs 04:00 itibariyle aşağıdaki ülkeler "Kırmızı Liste" ye eklenecektir: Maldivler Nepal Türkiye Seyahate çıkmadan önce Birleşik Krallık'a dönüş kurallarını kontrol edin."