Galatasaray'da Başkan isyan etti

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da Başkan isyan etti

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Onyekuru 5 aydır yatıyor, bizde bile şüphe vardı. Onyekuru beni affetsin. Adam herkesi utandırıyor. Ey Onyekuru, utandırmaya devam et!"

GS TV'ye konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "TFF'ye sesleniyorum. Dedikodulara mahal vermeden her kulübün ne kadar harcama limiti vardı, ne kadar harcadılar açıklasın” dedi.

Mustafa Cengiz'in açıklamalarından satır başları:

“Kulüpler Birliği'nde hangi kulübün ne kadar açığının olduğunun açıklanmasını istedim.
‘100 bin euro eden bir futbolcuyu nasıl 4 milyona yolladınız?’ diyorlar. 4 milyon 200 bin'de euro yok. Buna şark kurnazlığı denir. Biz kesinlikle limitler içinde kaldık. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği toplantısında da TFF'ye sordum. ‘Açıklayın’ dedim; ‘Hangi kulübün ne kadar açığı var?’, ‘Mahremiyet’ dendi. Ama bu aldatıcı. İnsanlar zannediyorlar ki 490 milyon harcayabilirim. Bunun içinde bütün ücretler var. Ben açıklıyorum dedim, siz de açıklayın dedim. TFF'ye sesleniyorum. Dedikodulara mahal vermeden her kulübün ne kadar harcama limiti vardı, ne kadar harcadılar açıklasın.

Aslan gibi sponsor kampanyasında gelinen durumdan memnun değilim.

‘UEFA'dan da rica ediyorum, bizleri inceleyin’

Emre Akbaba'nın ve Muslera'nın maaşlarını tam ödedik. Biz Omar'ın maaşını da tam ödüyoruz. Sakatlanan oyuncunun parasını kesmek bizim kültürümüzde yok.
Beşiktaş'a katılıyorum ve artırıyorum. Bütün transfer dönemleri tek tek incelensin. Her şey açıklansın. UEFA'dan da rica ediyorum, bizleri inceleyin. Yüzde 60'a yakın gelirimizde azalma var. Giderimiz de yüzde 60 arttı.