Galatasaray Lisesi'nin kapısına tırmandı, intihar etmeye kalktı: Ey İmamoğlu sözünü tutmadın

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde hareketli dakikalar yaşandı. Galatasaray Lisesi'nin kapısına tırmanan bir kişi "Ey İmamoğlu, bana iş için söz verdin ama tutmadın" diyerek intihar etmeye kalktı. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

İmamoğlu'na sitem edip intihar etmeye kalktı

Adının Sebahattin D. olduğu öğrenilen bir kişi İstiklal Caddesi'nde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sitem ederek intihar etmeye kalktı.

Olay, saat 12.00 sıralarında İstiklal Caddesi Galatasaray Meydanı'nda yaşandı. Galatasaray Lisesinin giriş kapısının tepesine çıkan bir kişi kapıda bulunan Arapça tabelaların üzerine hazırladığı dövizleri koydu ve intihar edeceğini söyledi. Kapının üzerine çıkıp bağırmaya başlayan adamı görenler durumu polise bildirdi.

Olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Galatasaray Lisesinin önüne gelen itfaiye ekipleri atlama ya da düşme ihtimaline karşın hava yastığı açarak önlem aldı. Polis ekipleri çevre güvenliğini sağlarken sağlık ekipleri de hazır bulundu.

Adının Sebahattin D. olduğu ve daha önce de benzer girişimlerde bulunduğu öğrenilen adam zaman zaman “Ey İmamoğlu, bana iş için söz verdin. Sözünü tutmadın”, diyerek bağırdı. Sebahattin D.’nin kapının üzerine astığı dövizlerde ise, “Ey İmamoğlu, sen de bayat çıktın şeklinde ifadeler olduğu görüldü.

Saatlerdir kapının üzerinde bekleyen Sabahattin D. uzun uğraşlar sonucunda ikna edilerek çıktığı yerde aşağıya indi. Sebahattin D. gözaltına alınarak emniyete götürüldü.