Müzisyen Erdal Erdoğan saldırıya uğradı

Yerel sanatçı Erdal Erdoğan, katıldığı bir düğünde saldırıya uğradı. Tekmeli saldırının nedeninin istek parça olduğu öne sürüldü.

Kaynak: tv100.com

Gaziantep’te bir düğünde sahne alan yerel sanatçı Erdal Erdoğan, tekmeli saldırıya uğradı. Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen saldırının istek parça üzerine yaşandığı iddia edildi.

Düğün sahipleri sanatçının istediklerinin çalınmamasına sinirlenen birkaç kişi sanatçıya tekmeyle saldırarak bağlamasını kırdı. O görüntüler sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı.

 Valilikten açıklama geldi 

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, olayın Kürtçe şarkı çalınmadığı için yaşandığı öne sürüldü. İddialar üzerine Gaziantep Valiliği, konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

"Bazı sosyal medya mecralarında ilimizin İslahiye ilçesinde bir düğünde, bir şahsın saz çaldığı esnada başka bir şahıs tarafından darp edildiği görüntüler paylaşılmıştır. 'Irkçı saldırı' şeklinde yapılan paylaşımlar üzerine konuyla ilgili açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

18 Ekim 2021 tarihinde İslahiye ilçesi Atatürk Mahallesi bulunan düğün salonunda meydana gelen olayda; Erdal Erdoğan, salonda müzisyenlik yaptığı esnada düğün sahibinin akrabası olan H.K. yanına gelerek kendisinden bir parça çalmasını istemiştir. Erdal Erdoğan'ın istek parçayı biraz sonra çalacağını söylemesi üzerine H.K. tarafından darp edilerek sazı kırılmıştır.

Olay yerinde bulunan polis ekipleri olaya müdahale ederek büyümesini önlemiştir. Olayın ardından inceleme başlatılmış olup, adli süreç devam etmektedir. Düğün 17.00’da başlamış, olayın meydana geldiği 22.30’a kadar geçen sürede Kürtçe müzik çalınmış ve söylenmiştir. Bu minvalde olayın Kürtçe müzikten kaynaklanan ırkçı bir saldırı olduğuna dair yapılan art niyetli paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır."