Gaziantep'te kar esareti! Belediye Başkanı Fatma Şahin'e tepki

Gaziantep’te yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi tamamen araç trafiğine kapanırken evlerine ulaşamayan vatandaşlar, karla mücadele çalışması yapılmaması nedeniyle Belediye Başkanı Fatma Şahin’e tepki gösterdi.

Akşam saatlerinde Gaziantep'te etkisini gösteren kar yağışı, kent merkezini adeta esir aldı. 

Birçok vatandaş sosyal medyadan Belediye Başkanı Fatma Şahin'e tepki gösterirken, Twitter'da TT (Gündem) oldu.

Binlerce sosyal medya kullanıcısı Fatma Şahin'e tepki gösterirken, atılan peş peşe yorumlar nedeniyle Şahin, TT oldu. 

Vatandaşlar araçlarından inerek gitmek istedikleri yerlere yürüyerek gitmeye çalıştı. 

Vatandaşlar Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nda mahsur kaldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nun bazı bölümlerinde trafik akışı sağlanamadı. Sürücüler araçlarında mahsur kaldı. Ootoyolda 30-40 km kuyruk oluştu. İslahiye yol ayrımı yakınlarında TIR'ın da devrilmesiyle trafik adeta durma noktasına geldi. 

Gaziantep'te etkili olan kar yağışı nedeniyle il dışına araç çıkışı durduruldu. Vali Davut Gül, yazılı açıklamasında, kentte yoğun kar yağışının devam ettiğini bildirdi. 

İlerleyen saatlerde don ve buzlanma olabileceğine dikkati çeken Gül, "Lütfen mecbur kalmadıkça özel araçlarınızla trafiğe çıkmayın. Trafiğe çıkan araçların da mutlaka kar lastiği gibi ekipmanlarının olmasına dikkat edelim. Gaziantep 112 kriz merkezinde süreci takip ediyoruz. Kamyon gibi araçların kayması sonucu yollarımız kapalı. Karayolları kayan araçları kaldırmak için çalışma yapıyor. Şehir dışına araçların gidişi durduruldu. Konaklamak isteyenleri anlaşmalı otellerimizde misafir ediyoruz." ifadelerini kullandı.