Eski ABD Başkanı Donald Trump'tan bağış kampanyası

Eski ABD Başkanı Donald Trump, CNN'e yönelik dava tehdidinin üzerinden bir haftadan fazla süre geçmesiyle beraber, kuruluşa karşı vereceği hukuk mücadelesine yardım içine e-posta listesindeki destekçilerinden para bağışı istiyor.

Trump'tan bağış kampanyası

Trump, kendisinin seçmen usulsüzlüğü iddialarını önemsemedikleri gerekçesiyle CNN ve "diğer medya kuruluşlarına" dava açacağını önceki ayın sonlarında söylemişti.

282 sayfalık mektup

Eski ABD Başkanı Donald Trump'tan bağış kampanyası - Resim : 1Eski ABD Başkanı'nın avukatı, geçen ay CNN'in üst yöneticisi Chris Licht'e 282 sayfalık bir mektup gönderdi. Kablolu yayın yapan televizyon kanalının Trump'ı karaladığını, kanıtlanmamış seçmen usulsüzlüğü suçlamaları nedeniyle onu yalancı ilan ettiğini ve "Başkan Trump'ın meşruiyeti ve yetkinliğine karşı çıkan bir anlatıyı sürekli beslediğini" bu mektupta savundu. Mektupta, Trump'ın yanlış ve karalayıcı olduğunu iddia ettiği, yazılı mecra ve canlı yayındaki haberlerin derlemeleri yer alıyor.

Trump, Save America (Amerika'yı Kurtar) siyasi eylem komitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Tekrarlı bir şekilde bana karşı karalayıcı ifadeler kullandıkları gerekçesiyle dava açma niyetimi CNN'e bildirdim" açıklamasında bulundu.

Eski ABD Başkanı Donald Trump'tan bağış kampanyası - Resim : 2Şimdi, bağış toplamak için gönderdiği yeni e-postada "kendini en adamış destekçilerine" seslenen eski ABD Başkanı'nın, onları "Yalan Haberci CNN'e açacağım davada yanımda olsunlar" diye isimlerini eklemeye çağırdığı bildirildi.

"Haydi CNN'e dava açalım, derhal isminizi etiketleyin"

Eski ABD Başkanı Donald Trump'tan bağış kampanyası - Resim : 3The Daily Beast'inn haberine göre "Haydi CNN'e DAVA açalım" başlıklı e-postada, bir bağış sayfasına bağlantı verilerek "Yalan Haberci CNN'e açacağım davaya desteğinizi göstermek için DERHAL adınızı ekleyin" ifadeleri kullanıldı.

"İlk 45 ismi inceleyeceğim"

Eski ABD Başkanı Donald Trump'tan bağış kampanyası - Resim : 4

Saatler geçtikten sonra Trump'ın e-posta listesindeki destekçilere gönderilen ikinci bir e-postadaysa "CNN'E KARŞI Başkanlarının alenen yanında olmak için isimlerini ekleyen ilk 45 Vatanseverin isimlerini inceleyeceğim" denildiği bildirildi.