Gelin ve damada düğün hediyesi olarak sandık gönderdi, kutudan çıkanlar aileyi sinir küpü etti

Kahramanmaraş’ta yaşayan Murat Zabun kargo ile hediye olarak Mersin’de evlenen yakınlarına yolladığı Maraş işi oyma sandığın ortadan kaybolduğunu ve onun yerine kargocuların iş kıyafetlerinin içinde olduğu bir poşetin ulaştığını öne sürdü. 2 yıldır mücadele veren mağdur sandığın bulunmasını istedi.

Gelin ve damada düğün hediyesi olarak sandık gönderdi, kutudan çıkanlar aileyi sinir küpü etti

Kahramanmaraş’ta 2021 yılında yaşanan bir olayda  Murat Zabun, Mersin'deki bir yakınının düğünü nedeniyle gelin ve damada Maraş işi oyma sandığı hediye göndermek istedi. Sandığı göndermek istediği yakınlar Zabun’u arayarak sandığın yerine kargo çalışanının iş kıyafetlerinin içinde bulunduğu poşetin gittiğini ifade etti. Konuyla ilgili mağduriyetini dile getiren Murat Zabun olayın çözülmesini istedi.

Gelin ve damada düğün hediyesi olarak sandık gönderdi, kutudan çıkanlar aileyi sinir küpü etti - Resim : 1

"KARGO FİRMASINA AİT LOGOLU KIYAFETLER GÖNDERİLDİ"

Sandığın ortadan kaybolması nedeniyle hem maddi, hem de hediye gönderdiği dostlarına manevi olarak mahcup duruma düştüklerini ifade eden Murat Zabun, " Kahramanmaraş'ta bir otomobil firmasının yetkili çalışanıyım. Bir dostumuzun şehir dışında düğünü vardı. Biz de ne gönderilim diye düşündük ve Maraş'ımızın el emeği göz nuru oyma sandıklarını gönderme kararı aldık. Sandıkçımızı aradık ve güzel bir model beğendik, kargoya göndermesini söyledik. 21.07.2021 tarihinde kargo makbuzları da mevcut.

Düğünden önce dostumuza yolladık. Aradan bir hafta falan geçince biz, 'Kargo elinize ulaştı mı, beğendiniz mi?' diye aramıştık. Gelen cevap ile şok olduk, kargo firması sandık yerine kargonun çalışanının logolu kirli çamaşırlarını göndermiş. Dostumuz bu hediye ulaşmadığından dolayı mahcup olmaması için bizi aramamış. Ben kendisinden kargonun fotoğrafını atmasını istedim ve gerçekten poşetin içinde kargo firmasına ait logolu iş kıyafeti vardı. Çok mahcup olduk tabi yapacak bir şey yoktu. Tekrardan bir sandık aldık ve güvenimiz kaybolduğu için aracımız ile Mersin'e gönderdik." dedi.

 Gelin ve damada düğün hediyesi olarak sandık gönderdi, kutudan çıkanlar aileyi sinir küpü etti - Resim : 2

 

"BİZ MAĞDUR OLDUK"

Kargo firmasına dönüş yapıp fotoğrafları gönderdiklerini aktaran Zabun, "Kendileri zaten aynı tarihte aldıkları ürünün makbuzunda 50 kilogram, 126 desi diye yazıyor. Yani 50 kilogramlık bir hacim ve 126 büyüklüğünde bir sandık yerine poşetin gitmesi tamamen kasıtlı ve çalıntı olduğunun ibaresi. İnceleyeceklerini söylediler ve bizim defalarca aramamıza rağmen hiçbir şekilde dönüş olmadı. Bununla ilgili olarak yasal süreç başlatmadık. Başkaları mağdur olmasın diye gerekli yerlere ileteceklerini söyledik yine umursamadılar. Biz mağdur olduk başkaları da olmasın diye böyle bir yöntem seçtik. Sandığın değeri o tarihte 2 bin 280 lira değerinde idi şu anda kaç para bilmiyorum." ifadelerini kullandı.