Gösteri faciayla sonuçlandı! İki uçak havada böyle çarpıştı

ABD'de düzenlenen "Wings Over Dallas" hava gösterisinde 2 uçak havada çarpıştı. Kaza anı çevredekilerin cep telefonu kameralarına yansırken, kazada can kaybı ve yaralanmaya ilişkin resmi açıklama yapılmadı.

ABD'de gösteri uçuşu faciyala sonuçlandı. "Wings Over Dallas" hava gösterisinde, eski tip iki gösteri uçağı havada çarpıştı. Uçakların alev topuna döndüğü anlar cep telefonu kameralarıyla görüntülendi.

Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından yapılan açıklamaya göre, olay, Dallas şehrinde bulunan Executive Havalimanı'ndaki hava gösterisi sırasında meydana geldi.

Gösteriyi izleyenler tarafından çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, eski tip iki gösteri uçağının çarpıştıktan sonra yere çakıldığı ve buradan alev topunun yükseldiği görüldü.

Düşen uçaklara 40'tan fazla itfaiyeci müdahale ederken, FAA, "Şu an için uçaklarda kaç kişi vardı bilinmiyor." açıklamasını paylaştı.

FAA ve Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulunun (NTBS) çarpışmayı araştırdığı, kazayla ilgili detayların daha sonra paylaşılacağı bildirildi.