“Gözüm döndü” dedi, dehşet saçtı

‘Gözüm döndü’ diyerek komşusunu öldüren ve 4 yakınını da av tüfeğiyle yaralayan şahsın dehşet saçtığı görüntüler ortaya çıktı.

Konya’da eşini ve oğlunu yaralayarak bir kişinin de ölümüne sebep olan M.Ç’nin dehşet saçtığı görüntüler ortaya çıktı. M.Ç adliye’deki ifadesinde "Egzozları çok ses yapan motosikletlere biniyorlardı. Rahatsız olduk. Videoya kaydedip polise şikayet edecektim. Video çektiğimi fark edince babama ve bana küfrettiler. Gözüm döndü" dedi.

Olay Kayseri merkezde Merak ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre aralarında husumet olan Mehmet Çakın, husumetli olduğu karşı komşusunun oğluna “Evi niye gözetliyorsun? Neden fotoğraflarını çekiyorsun” diyerek tepki gösterdi.

Arlarında tartışma çıkması üzerine tartışmaya Çakın’ın oğulları Cihan ve Mustafa ile M:Ç:Ç’nin babsısn Yılmaz Ç’de dahil oldu.

Eve koşarak av tüfeğini aldı

Tartışma sırasında evden av tüfeğini alan M.C.Ç., çocuklarına eve girmesini söyleyen bahçe kapısının önündeki Mehmet Çakın'a ateş etti. Sırtından yaralanan çakın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, tüfekten çıkan saçmalar sonucu, Çakın’ın eşi Şengül, oğulları Cihan ve Mustafa Çakın ile yakını Mustafa Gürler'e isabet etti.

Yaralıların sağlık durumu iyi

Yaralı 4 kişi ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı. 4 yaralının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

“Egzozları çok ses yapan motosikletleri kaydediyordum”

M.C.Ç. ile olaya karıştığı öne sürülen babası Yılmaz Ç. gözaltına alındı. Daha önce de komşularının evine tüfekle ateş açtığı için hakkında soruşturma yürütülen M.C.Ç.'nin ifadesinde, "Egzozları çok ses yapan motosikletlere biniyorlardı. Biz de rahatsız oluyorduk. Videoya kaydedip polise şikayet edecektim. Video çektiğimi fark edince babama ve bana küfrettiler. Gözüm döndü, tüfekle ateş ettim. Bana engel olan babama da tüfeği doğrulttum" dediği öğrenildi.

Olayın görüntüleri ortaya çıktı

Öldürülen Mehmet Çakın'ın yakınlarının, tartışmanın ardından M.C.Ç.'nin tüfekle ateş etme anını cep telefonu kamerasına kaydettiği ortaya çıktı. Görüntülerde, silahın ateşlenmesinin ardından Mehmet Çakın ve yakınlarının kaçtığı, bahçede yere yığıldığı görüldü. M.C.C.'nin kendisine engel olmaya çalışan babasına da bir ara tüfeğin namlusunu doğrulttuğu görüntülerde yer aldı.

M.C.C. ve babası Yılmaz Ç., ifadelerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.