Güney Kore merkezli LG elektrikli otomobil pazarı için hazırlanıyor

Dünyanın önde gelen elektronik şirketlerinden biri olan Güney Kore merkezli LG, elektrikli otomobil pazarına girmeye hazırlanıyor. Şirket, Kanada merkezli otomotiv parça üreticisi Magna ile ortak bir girişim kurduklarını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Güney Kore merkezli elektronik şirketi LG, Kanada merkezli otomotiv parça üreticisi Magna International ile elektrikli otomobil parçaları üretmek için ortak bir girişim kurduklarını duyurdu. 

ABD'li teknoloji devi Apple'ın 2024'te kendi batarya teknolojisini kullanarak binek araç üreteceğine yönelik çıkan haberlerin ardından LG de elektrikli otomobil pazarına girdiğini açıkladı. 

Ortak girişime gidildi

LG'den yapılan açıklamada, elektronik motor, inventör ve yerleşik şarj cihazları ve elektronik sürücü sistemleri üretmek için Magna International ile ortak bir girişime gidildiği bildirildi. 

Yeni şirketin geçici olarak LG Magna e-Powertrain olarak adlandırıldığı belirtilen açıklamada, ortak girişimin ABD, Güney Kore ve Çin'de binden fazla kişiye istihdam sağlayacağı aktarıldı. 

Ortak girişimin değerinin 1 milyar dolar olduğu belirtilirken, LG'nin girişimin yüzde 51'ine Magna International'ın ise yüzde 49'una sahip olacağı kaydedildi.