Hafta sonu kısıtlamasında turistlerin İstanbul keyfi

Hafta sonunu da kapsayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması en çok İstanbul'u gezmeye gelen turistleri sevindirdi. Güzel havaya rağmen sokaklar kısıtlama nedeniyle bomboş kalınca turistler gönüllerince İstanbul'u gezdi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle İstanbul'da sessizlik ve sakinliğin hakim olduğu bir pazar yaşanıyor. İstanbullular, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda cuma saat 21.00'de başlayan ve pazartesi sabah saat 05.00'te bitecek olan sokağa çıkma kısıtlamasına uyuyor. 

Özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistlerle İstanbulluların uğrak noktası olan Bebek, Ortaköy, Emirgan ve Sarıyer sahil şeridinde sakinlik hakim. Kentin en kalabalık caddesi İstiklal Caddesi'nde ise sadece turistler, polis ekiplerinin pasaport ve izin belgesi kontrolünün ardından gezinti yaptı. 

Polis ekipleri kontrol noktalarında trafikte seyir halinde olan araçları durdurarak evrak ve izin belgesi kontrolü yapıyor. Yaya olarak da sahil şeridinde devriye atan ekipler, kısıtlamaya uymayanlara cezai işlem uyguladı.

Tarihi Yarımada'da sahiller ile ana arterlerin sakin olduğu, vatandaşların genel olarak sokağa çıkma kısıtlamasına uyduğu gözlendi. Polis ekipleri, Karaköy'de oluşturdukları denetim noktalarında araç sürücülerinin izin belgelerinin olup olmadığını kontrol etti.