Hâkim babayı komalık yapan neden bakın ne çıktı?

Cuma günü “Oğlundan dayak yiyen bir hâkimin dramı!” başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Biraz daha olayın detayına indikçe yine karşıma o illet çıktı. 

Bir hâkim babanın oğlundan gördüğü şiddeti anlattığım yazımdan sonra birçok mesaj aldım. Konu çok dikkat çekmişti. Detaylarına indikçe gerçekten altından üzücü başka başka dramlar çıktı.

Konu polis tutanaklarına şöyle yansımıştı; “04.01.2023 günü polis ihbar hattına ‘Madde bağımlısı oğlum beni darp etti’ şeklinde ihbar yapılması üzerine olay yerine intikal eden ekipler Maltepe İlçesi Zümrütevler Mahallesi ... adresinde buldukları yaralı şahsın acil servis vasıtasıyla Marmara Eğitim Araştırma Hastanesi Asaf Ataseven Hastanesi’ne sevkini sağladı.”

"OĞLUM UYUŞTURUCU KULLANIYOR"

Polis ekipleri yaralı kişinin Kartal Adliyesi’nden emekli hâkim E.D. olduğunu öğrenmişti. E.D. alınan ilk beyanında, “Oğlu Y.D.’nin uyuşturucu madde bağımlısı olduğunu, kendisi ile konuşmak için yanına geldiğini, sebepsiz yere kendisine saldırarak darp ettiğini, davacı ve şikayetçi olduğunu” belirtti.

Mağdur baba ilk beyanının ardından hastanede tedavisi devam ettiği esnada yoğun bakıma kaldırıldı. Entübe edildi.

“BABAM BENİ TAHRİK ETTİ, ŞİKAYETÇİYİM”

Babasını komalık edene kadar darp eden oğlu Y.D. ise savunmasında “babasından borç para istediğini, babasının sürekli oyaladığını, bundan dolayı aralarında tartışma çıktığını ve babasını darp ettiğini” anlattı. Y.D. babasının kendisini tahrik etmesinden dolayı şikayetçi de oldu.

O illet yine karşıma çıkmıştı. Uyuşturucuyla mücadele Türkiye’nin en önemli konularından biridir. Ne evler ne ocaklar yıktı. Ne canlar gitti. Bir baba, uyuşturucu müptelası oğlunun saldırısı sonucu az kalsın hayatını kaybediyordu. Bir hafta entübe olarak ölümle pençeleşti emekli hâkim E.D. Oğlu ise halen cezaevinde.

Oğlunun rahat ifadesine ise ne demeli bilmiyorum. “Tahrik etti, dövdüm.” İşte uyuşturucunun insanları ne hale getirdiğinin bir örneği. O yüzden böylesine vahim bir olayla karşılaşmamak için en baştan çocuklarımızla ilgilenelim, sahip çıkalım.