Halil Sezai'nin avukatı baltalı görüntülerle itiraz etti

Halil Sezai'nin avukatı, Halil Sezai'nin komşusu Hüseyin Meriç'i darp ettiği günün sabahına ait bir görüntüyü, müvekkilinin tutukluluğuna itiraz dilekçesiyle birlikte sundu. Görüntülerde Hüseyin Meriç'in ayın günün sabahında Halil Sezai'nin evine önüne baltayla gelerek beklediği görülüyor.

Google Haberlere Abone ol

Tzula'da komşusunu dövdüğü gerekçesiyle tutuklanan Halil Sezai’ye ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Sezai’nin avukatları tarafından mahkemeye sunulan görüntülerde Hüseyin Meriç’in elinde baltayla Sezai’nin evine gelerek tehdit ve hakaretlerde bulunduğu iddia edildi.

Tuzla’da 15 Eylül sabahı komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği gerekçesi ile tutuklanan Halil Sezai Paracıkoğlu’nun avukatları, tutukluluğa itiraz ettiler.

 AVUKAT İTİRAZ DİLEKÇESİ İLE BALTALI GÖRÜNTÜLER SUNDU

Sezai’nin avukatları Ahmet Gürel ve Mustafa Can Güler, Sulh Ceza Hakimliği’ne sundukları itiraz dilekçesine ek olarak yeni görüntüler de sundular. Avukatların iddiasına göre, Hüseyin Meriç elinde balta ile 15 Eylül tarihinde saat 23.51’de Halil Sezai tarafından program için kullanılan evin önüne geliyor. Bir süre burada bekleyen Hüseyin Meriç, daha sonra geri gidiyor. Olay ise 15 Eylül günü sabah saatlerinde meydana gelmişti.