Halit Ergenç: Kendimi ifade edemedim, özür dilerim

Ozan Güven'in sevgilisi Deniz Bulutsuz'a şiddet uyguladığının iddia edilmesinin Halit Ergen, Güven'in bu olaydan alnının akıyla çıkacağına inandığını ifade etmişti. Tepkiler üzerine Ergenç yeni bir açıklama yaptı ve özür diledi.

Google Haberlere Abone ol

Sevgilisi Deniz Bulutsuz'a şiddet uyguladığı gerekçesiyle 13 yıl hapsi istenen Ozan Güven, Babil dizisinden ayrıldı. Dizide başrol oynadığı Güven'in ayrılık kararı üzerine konuşan Halit Ergenç, "Ozan'ın bu olaydan alnının akıyla çıkacağına inanıyorum. Kararlarına saygı duyuyorum" diyerek herkesi şaşkına çevirdi.

Oyuncu Ozan Güven, sosyal medya uzmanı sevgilisi Deniz Bulutsuz'a evinde saatlerce darp uyguladığı gerekçesiyle gündeme gelmişti. Kendisinden 17 yaş küçük sevgilisine şiddet uyguladığı için 13,5 yıl hapsi istenen Güven, başrol oynadığı Babil dizisinin yapım şirketiyle anlaşmalarını feshetti. Bir mekan çıkışı aracına binerken gazetecilere konuşan Halit Ergenç ise Babil dizisinde başrolü paylaştığı Ozan Güven hakkında tartışma yaratan ifadeler kullandı.

"Mutlaka orada bir şey olmuştur"

Güven ile ilgili açıklama yapan Halit Ergenç, şu ifadeleri kullandı:

"Ozan’ın takdiridir. Ben Ozan’ı çok severim, uzun zamandır da tanırım. Sevgimiz baki. Böyle bir olay geldi başına. Ben buradan alnının akıyla çıkacağını düşünüyorum. Mutlaka adalet yerini bulacaktır. Öyle bir karaktere sahip olduğuna hiç şahit olmadım. Mutlaka orada bir şey olmuştur. Adalet çözecektir olayı. Herkesin hakkında hayırlısı."

Halit Ergenç'ten açıklama

Ozan Güven hakkında söyledikleri tepki çeken Halit Ergenç bir açıklama yaparak sözlerinin yanlış anlaşıldığını ifade etti. Ergenç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: