Hatay'da iğrenç olay... Öz dayısı yeğenine tecavüz etti

Hatay'da, henüz 16 yaşındaki lise öğrencisi kızı öz dayısı tarafından cinsel istismara uğrayan kadın, olayın üstünün örtülmeye çalışılmasından dolayı Ankara'ya kaçtı. Ölüm tehditleri aldığını ifade eden anne, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde lise öğrencisi 16 yaşındaki E.E., öz dayısı 34 yaşındaki B.E.'nin cinsel istismarına maruz kaldı. Olayın üstünün örtülmeye çalışıldığını ifade eden anne N.E., kızı E.E.'yi de yanına alarak Ankara'ya kaçtı ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu.

Tek isteğinin kızına cinsel istismarda bulunan kardeşinin adaletin önüne çıkması olduğunu ifade eden anne N.E., "'Telefonla arayıp, şikayetinizi geri çekin, yoksa öldürürüz sizi' diyorlar. Tek istediğim, kardeşimin adalete teslim edilmesi" dedi.

"Evlendirip konuyu kapatalım"

Annesinin 'Kapatalım bu konuyu, millete rezil olduk, getir kızı burada evlendirelim, kapatalım konuyu' dediğini aktaran N.E., kabul etmediğini ifade ederek, "Şikayetçi olduktan sonra devlet kızımı elimden aldı. Savcı, olayın yaşandığı yerin Reyhanlı olması nedeniyle soruşturmayı oraya gönderdiklerini söyledi. Ben oraya gidemediğim için soruşturmanın ne aşamada olduğunu takip edemiyorum. Tek istediğim, kardeşimin adalete teslim edilmesi. 7 aydır kaçıyor. Olayı gerçekleştirdiğini aile fertlerine zaten itiraf etmiş. Sadece adalete teslim etsinler istiyorum" dedi.

"Kızım çok kötü şeyler yaşadı"

N.E, aile çevresinden kimsenin kendisine yardım etmediğini, kızını bırakıp gidemediği için tek başına Ankara’da adalet için mücadele ettiğini belirterek, "Kızım çok kötü şeyler yaşadı. Sık sık kaldığı kurumdaki yetkililerle görüşüyorum. İlk zamanlar sürekli ilaç veriliyordu. Psikolojik destek aldı. Şu an hala çok iyi değil. Dayısının yakalanmadığını öğrendiğinde krize giriyor. 'Anne artık beni buradan çıkar' diyor. Başına gelenlerden dolayı sürekli ağlıyor. Kaldığı yerdeki hocaları sürekli kabus gördüğünü söylüyorlar. Devletin bize sahip çıkmasını ve suçlunun cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu.

Olayın geçmişi

Olay, geçen yıl 25 Ağustos'da Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana geldi. N.E.'nin eşinden boşanması ardından E.E. ve 2 kardeşinin velayeti, babalarına verildi. Lise öğrencisi E.E'ye, ziyarete gittiği anneannesinin evinde, dayısı 2 çocuk babası B.E'nin (34) cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. E.E, dayısının, "Annene anlatırsan seni ve anneni öldürürüm" tehdidine rağmen, annesini arayarak yaşadıklarını anlattı.

Anne N.E. de ailesinin şikayetçi olmaması yönündeki baskısı nedeniyle kızını alarak Ankara'ya kaçtı. N.E, kızı E.E. ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak dilekçe ile şikayette bulundu. Olayın ortaya çıkması ile birlikte velayeti babasında olan E.E, koruma altına alınarak soruşturma başlatıldı.