Meteorolojiden 5 il için kritik uyarı!.. Önleminizi alın!.. Çok kuvvetli olacak!

Meteorolojiden alınan son verilere göre Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Tunceli,Bingöl, Adıyaman çevreleri ve Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Meteorolojiden 5 il için kritik uyarı!

Yağışların; Isparta ve Burdur çevreleri ile Konya'nın batı kesimleri ve Afyonkarahisar'ın güney ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 Kg/m²), Antalya çevrelerinde yer yer şiddetli (76-100 Kg/m²) olması tahmin ediliyor. Buna göre olası sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile kıyı kesimlerinde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa), Batı Akdeniz kıyı kesiminde yer yer kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde eseceği öngörülüyor. Buna göre olası ağaç devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Bazı illerimizdeki hava durumu ise şöyle...

İSTANBUL: 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

İZMİR: 17°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA: 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

ANKARA: 11°C
Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

BOLU: 12°C
Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

SAMSUN: 17°C
Parçalı çok bulutlu akşam saatlerinden sonra iç kesimleri sağanak yağışlı

ERZURUM: 7°C
Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR: 16°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak yağışlı