Meteoroloji il il uyardı!.. Yoğun kar yağışı, don, buzlanma..!

Meteorolojiden alınan son verilere göre yurdun büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji il il uyardı!

Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur, Bursa ve Bilecik'te kuvvetli karla karışık yağmur beklendiğinden olası olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Eskişehir ve Kütahya ile Ankara'nın güneybatı, Afyonkarahisar'ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı bekleniyor. Gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor. Buna göre olası olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Sıcaklıkların kuzeybatı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi tahmin ediliyor.

Bazı illerimizdeki hava durumu ise şöyle...

İSTANBUL: 10°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

İZMİR: 12°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA: 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ANKARA: 3°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güneybatı ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU: 4°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN: 9°C
Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM: 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

DİYARBAKIR: 11°C
Parçalı ve çok bulutlu