Hayvanat bahçesinden doğdu... Annesinin karnından bile çok özenle çıkarıldı... Bir özelliği nedeniyle özel ilgi görüyor

İngiltere, Cheshire'deki Chester Hayvanat Bahçesi'nde doğan bir maymun, neslinin aşırı şekilde tükenme tehlikesi altında olması nedeniyle hayvanat bahçesi personeli tarafından özel olarak korunuyor. Hayvanın ölmemesi için personeller adımları anbean izliyor.

Hayvanat bahçesinden doğdu... Annesinin karnından bile çok özenle çıkarıldı... Bir özelliği nedeniyle özel ilgi görüyor

Dünya çevresel açıdan çok kötü bir yere doğru gidiyor. Küresel iklim değişikliği her geçen gün daha da kötü bir hal alırken, nesli tükenme tehlikesi altında olan çok sayıda hayvan olduğu biliniyor. O hayvanlar arasında yer alan tepeli makak maymunu da Cheshire'deki Chester Hayvanat Bahçesi'nde doğmasının ardından personeller tarafından hayvana özel ilgi gösterilmeye başlandı. 

Hayvanat bahçesinden doğdu... Annesinin karnından bile çok özenle çıkarıldı... Bir özelliği nedeniyle özel ilgi görüyor - Resim : 1

ŞU AN İÇİN ADI BİLİNMİYOR

Bebek maymun, 16 Mayıs'ta annesi Rumple ve babası Masamma'nın çocuğu olarak dünyaya geldi, ancak İngiliz haber servisi SWNS'ye göre bebek maymunun adı şu an için bilinmiyor. 

Yeni doğan, annesiyle birlikte habitatta koşarken, yemek yerken ve çeşitli ağaç dallarına tırmanırken görüldü. 

Hayvanat bahçesinden doğdu... Annesinin karnından bile çok özenle çıkarıldı... Bir özelliği nedeniyle özel ilgi görüyor - Resim : 2