Hemzemin geçitte facia! Feci şekilde can verdi

Batman'da 70 yaşındaki Hüseyin Kündeş hemzemin geçitte trenin altında metrelerce sürüklenerek feci şekilde can verdi.

Hemzemin geçitte facia!

Olay, Batman’da yaşandı. Yaşlı adam hemzemin geçitten karşıya geçmek isterken trenin altında kalarak feci şekilde can verdi.

Alınan bilgiye göre 70 yaşındaki Hüseyin Kündeş, Huzur Mahallesi, Doğuş Caddesi’nde hemzemin geçitten karşıya geçmek istedi. Yaşlı adam hızla gelen trenin altında kalarak meterelerce sürüklendi. Kündeş, feci şekilde can verdi.

“Geçen yıl aynı noktada bir çocuk trenin altında kaldı”

Mahalle sakinlerinden İsmail Pınar, “Gecen yıl aynı noktada bir çocuğu yine tren altına aldı ve yine aynı yerde yine yaşlı bir adamı tren ezdi geçti. Tren hız limiti 100’ün üzerindedir. Tren raylarına istinat duvarı yapılmış ama müteahhit yarıda bırakmış. 70 yaşındaki yaşlı adam yolun karşısına geçmek isterken trenin altında kalıyor. Bu yerde hemzemin geçit bulunmamaktadır. Tren çok süratli geliyor, süratli gelen trenin önünde kimse duramaz”dedi.

“Günde 300 öğrenci rayların üstünden okula geçiyor”

İsmail Pınar sözlerine şöyle devam etti,  "Tren raylarının karşısında okul bulunmakta, günde 300 öğrenci velisi çocukları ile birlikte tren raylarının üstünden okula gidiyorlar. Bu büyük bir sorundur. Bu sorunun çözülmesi lazımdır. Batman yetkililerine sesleniyorum ya bu sorunu çözün ya da biz tren raylarının üstünde oturma eylemi yapıp, bu tren burada hizmet yapmayacaktır” dedi.

Polis kaza ile ilgili inceleme başlattı.