Hikmet Karaman'dan KKTC çıkışı: Rum kesimi oynuyor da neden KKTC UEFA'da oynamıyor?

Denizlispor maçı sonrası açıklamalarda bulunan Ankaragücü Hikmet Karaman, Avrupa Süper Ligi hakkındaki soruya KKTC sorusuyla cevap verdi. Karaman, "Kıbrıs’taki komşu ülke UEFA’da oynayabiliyor ama Kıbrıs Türk Cumhuriyeti UEFA’ya alınmıyor. Buna cevap bir versinler" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Son günlerin en tartışılan konusu Avrupa Süper Ligi ile ilgili kendisine soru sorulan Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, karşı bir soruyla yanıt verdi. Karaman, "Kıbrıs’taki komşu ülke UEFA’da oynayabiliyor ama Kıbrıs Türk Cumhuriyeti UEFA’ya alınmıyor. Buna cevap bir versinler" ifadelerini kullandı.

Denizlispor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında maçı değerlendirmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avrupa gündemini sarsan Süper Lig hakkında gelen soru üzerine Karaman, “Ben şunu demek istiyorum. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti neden UEFA’da oynamıyor? Neden Türk takımları Kıbrıs’a gidip kendi aralarında hazırlık maçı oynayamıyor? Madem futbol evrensel, herkesin yapması gereken bir spor dalı. Diğer tarafta Kıbrıs’taki komşu ülke UEFA’da oynayabiliyor ama Kıbrıs Türk Cumhuriyeti UEFA’ya alınmıyor. Çok merak ediyorum. Dünya ortalığı ayağa kaldırdı. Tamam. Kimse demiyor ki ‘Orada bir devlet var’. Sen o devletin takımlarını UEFA’ya almıyorsun. Bununla yetinmiyorsun bir de orada hazırlık maçı oynatmasına yasak veriyorsun. Ben burayı merak ediyorum. Buna cevap bir versinler” şeklinde konuştu.