Koronavirüse yakalanan iki doktor, tedavi aldıkları iki kadın meslektaşına tecavüz etti

Dünya Hindistan'daki bir hastanede koronavirüse yakalanan iki doktorun iki kadın meslektaşına tecavüz etmesi olayını konuşuyor. Pandemi haberleri içinde sırıtan olayda koronavirüse yakalandıkları gerekçesiyle hastanede izole edilen iki erkek doktor tedavi aldıkları 2 kadın meslektaşına tecavüz etti.

İki doktor iki kadın meslektaşına tecavüz etti

Hindistan'ın Tamil Nasu eyaletindeki bir hastanede yaşanan olaylar zinciri, sağlıkçılar arasında büyük tepkilere neden oldu. Hastanede görevli iki doktor, korona virüse yakalandıktan sonra kendi çalıştıkları hastanede izole altına alındı.

'Telefonum bozuldu' diyerek yanına çağırdı

Yatağında yatan erkek doktor bir ara karşı taraftaki odada duran kadın doktora seslenerek, telefonunun bozulduğunu ve ailesiyle konuşmak istediğini söyledi. Kadın doktor, telefonu vermek için odaya geldiğinde erkek doktor yatağına çektiği kadına tecavüz etti. 

 Nefes egzersizi yaptırmasını isteyip yanına çağırdı

Diğer erkek doktor ise nefes alamadığını belirterek, nefes egzersizleri konusunda yardım istedi. Koronalı erkek doktora nefes egzersizi yaptırmak için odaya gelen kadın doktor, bir anda neye uğradığını şaşırdı. Erkek doktorun tecavüzünden kurtulmak istese de başarılı olamadı.

 Meslekten atıldılar

Olayların ardından 2 kadın doktor da soluğu hastane yönetiminde aldı. Kadın doktorların hastane yönetimine anlattıkları ışığında acilen soruşturma başlatıldı. Bakanlığın da devreye girdiği olayda, tecavüz suçunu işlediklerine dair kanıt bulunan 2 erkek doktor, meslekten ihraç edildi.

2 erkek doktor, sadece meslekten men edilmekle kalmadı. Ayrıca işledikleri suçlardan dolayı haklarında dava açıldı. Sağlık Bakanlığı, doktorların gereken cezayı alması konusunda olayın takipçisi olunduğunu vurguladı. Kaynak: Yeniçağ