Hırka-i Şerif ziyarete ne zaman açılıyor? Hırka-i Şerif nerede, nasıl gidilir? Hırka-i Şerif Camii ziyaret saatleri

Hz. Peygamber'in kutsal emaneti Hırka-i Şerif, Ramazan ayında ziyaretçilerini bekliyor. Peki, Hırka-i Şerif ziyarete ne zaman açılıyor? 2 senedir kapalıydı. Kutsal emaneti ziyaret edecekler Hırka-i Şerif nerede, nasıl gidilir? sorusuna yanıt arıyor. İşte, Hırka-i Şerif Camii ziyaret saatleri...

Hırka-i Şerif ziyarete ne zaman açılıyor?

Yeni tip Kovid-19 sebebiyle 2 senedir kapalı olan Hırka-i Şerif, ziyarete açılıyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in  Veysel Karani'ye hediye bıraktığı Hırka-i Şerif muhafazasını ziyaret etmek isteyenler Hırka-i Şerif ziyarete ne zaman açılıyor? sorusunu gündeme taşıdı. Kutsal emaneti görmek isteyenler için sevindiren haber geldi. Peki, Hırka-i Şerif nerede, nasıl gidilir?  İşte, Hırka-i Şerif Camii ziyaret saatleri ve daha falza bilgi...

HIRKA-İ ŞERİF ZİYARETE NE ZAMAN AÇILIYOR?

Hırka-i Şerif'in muhafazasını üstlenen Veysel Karani'nin 59. kuşaktan torunu Barış Samir, ramazan ayı başındaki koronavirüs vaka sayıları nedeniyle Hırka-i Şerif'i ziyarete açmama kararı aldıklarını belirtti. 

22 Nisan Cuma gününden 29 Nisan'a kadar ziyarete açık

Fakat Samsir, Ramazan ayı sonu da olsa Hırka-i Şerif'i ziyaret etmek isteyenler için Hırka-i Şerif'i ziyarete açmak amacıyla İstanbul Valiliği ile görüşme içerisinde olduklarını belirtti. Samir, Hırka-i Şerif'in bu sene 22 Nisan Cuma gününden 29 Nisan'a kadar Hırka-i Şerif'i vatandaşlara 2 yılın ardından ziyarete açmaya karar verdiklerini belirtti.

Samsir ayrıca, Cuma günü saat 10.00'da yapılacak duanın ardından Hırka-i Şerif'in vatandaşların ziyaretine alınacağını söyledi. Samir, ziyarete gelecek olan vatandaşları Koronavirüs tedbirlerine uymadı gerektiği konusunda da uyardı.

HIRKA-İ ŞERİF NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Hırka-i Şerif, Hırka-i Şerif Camii içerisinde ye rslıyor. Camii, İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunuyor. İETT otobüs hattını kullanarak Hırka-i Şerif mahallesinde inmelisiniz.Eminönü tarafından 38E numaralı otobüsler bu duraktan geçiyor. Yenikapı Metro hattıyla da Hırka-i şerif camisine ulaşabilirsiniz. Fatih durağı istikametine giden metroya binmeli ve Fatih’te inmelisiniz. Ardından Hırka-i Şerif mahallesine giden 38E veya minibüslere binebilirsiniz.

HIRKA-İ ŞERİF CAMİİ ZİYARET SAATLERİ

Barış Samir, bu sene için ziyaretlerin sadece 22 Nisan Cuma gününden 29 Nisan'a kadar olacağını belirtti. 22 Nisan günü saat 10:00'da Hırka-i Şerif ziyarete açılacak.