Masumiyet'in yıldızı İlayda Alişan'ın anne acısı yürek burktu!

Hülya Avşar, Deniz Çakır, Serkan Tütüncü'nün başrollerini paylaştığı Masumiyet dizisinde Ela karakterini canlandıran ünlü oyuncu İlayda Alişan'ın kahreden hikayesi yürek burktu. İşte ayrıntılar...

Google Haberlere Abone ol

Seyirciyi FOX TV ekranlarına kilitleyen sevilen dizi Masumiyet'in başrol oyuncusu İlayda Alişan, bilinmeyenlerini anlattı. Alişan, 9 yaşındayken annesini kanserden kaybettiğini söyledi.

Hürriyet'e verdiği röportajda hayatının dönüm noktasını oyunculuk macerasını ve aşka olan bakışını anlatan İlayda Alişan, "Çocukluğuna dair ilk hatırladığın şey ne?" sorusu üzerine şunları anlattı:

 

"Ben 6-7 yaşlarındayken annemin beni okula uğurlamak için uyandırdığı ve yumurta pişirdiği bir an geldi aklıma. Sık sık gözümün önüne gelir. Mutlu bir çocuktum. Yarım ama mutlu bir ailede büyüdük.''

''Annemi ben 9 yaşımdayken kanserden kaybettik. Ablacığım var, bana gözü gibi bakan, annelik eden... Babam (Remzi Alişan) gazeteciydi, yıllarca Hürriyet'te çalıştı. Şefkatiyle bizi sarıp sarmaladı, sevgiyle eğitti. Sıcacık bir yuvamız vardı, hala da öyle" 

Oyunculuk macerasının babasının bir arkadaşının kimseye haber vermeden kendisini ajansa kaydettirmesiyle başladığını anlatan güzel oyuncu, sözlerine şöyle devam etti:

"Babamın arkadaşının ajansı vardı. Orada benim fotoğraflarımı çekiyorlar ama yıllarca herhangi bir işin içinde bulunmuyorum... Yıllar sonra, ben lisedeyken bir dizi teklifi geldi. Görüşmeye gittim, deneme çekimine girdim ve işe seçildim. Oyunculuk serüvenim de işte böyle başladı."