İBB, Müze Gazhane'deki tepki çeken duvar kağıtlarını kaldırdı

İBB tarafından açılan Müze Gazhane'ye resmedilen duvar görselleri gelen tepkiler üzerine İBB ekipleri tarafından kaldırıldı.

İBB tepki gören duvar görsellerini kaldırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Kadıköy'de açılan Müze Gazhane'de resmedilen duvar görselleri, kamuya açık alanda çocukların da görebileceği bir konumda olduğu için tepki çekmişti.

Duvar görselleri kaldırıldı

Resimlerin üzerinde yer alan figürlerin kamuya açık, çocukların da görebileceği bir alanda olması sosyal medyada yoğun tepkilere neden olmuş ve duvar resimlerinin kaldırılması istenmişti.

"Hangi sebeple yapılmasına izin verdi?"

Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur da sosyal medya hesabından, İBB Beyaz Masa ekiplerini etiketleyerek, "Bu sözümona sanat eserinin adı nedir? Kim hangi sebeple yapılmasına izin verdi? Kime yaptırıldı? Ne kadar para ödendi? Cevap vereceğinizi sanmıyorum ama yine de soralım." ifadelerini kullandı.

 

''Darısı kirli zihniyetlerinin başına''

AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak konuyla ilgili, "Kamuya açık, çocukların da girdiği alanda sergilenen malum rezil çizim bugüne kadar Müze Gazhane’deydi. Az önce yerinde kontrol ettik, “tepkiler üzerine” çizimi kaldırmışlar. Darısı kirli zihniyetlerinin başına" dedi.