İçişleri Bakanlığı'ndan 'dövme' açıklaması: Müfettiş görevlendirildi

Aydın'da 92 yaşındaki bir kadına tecavüz ettikten sonra boğarak öldüren katil zanlısının elindeki "3 hilal" dövmesi gündeme oturmuştu. Devlet Bahçeli'nin "Araştırılsın" açıklaması sonrası İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

 

İçişleri Bakanlığı, Aydın'da 92 yaşındaki bir kadının katil zanlısının elindeki dövmeyle ilgili ortaya çıkan tartışmalar sonrası açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Aydın’da, 92 yasındaki bir kadının canice işlenen bir cinayet sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından, failin adliyeye kelepçeli bir şekilde götürülmesi esnasında elindeki dövme görüntüsünün yansıması ile ilgili olarak herhangi bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için; Bakan onayı ile, bir Mülkiye Başmüfettişi ve bir Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bahçeli dikkat çekmişti

MHP lideri Bahçeli, Aydın'da yaşanan olay için şunları söylemişti: ""Bu cinayetin failinin en ağır cezaya çarptırılması, insanlık onurunun bir gereğidir. 92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada kameralara yansıyan, bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu, bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur."