Altun'dan flaş Azerbaycan açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyada hesabından flaş bir Azerbaycan açıklamasında bulundu. Altun, "Azerbaycan’daki kardeşlerimizle her zaman omuz omuza olacağız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Resmi sosyal medya hesaplarından açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun şu ifadelere yer verdi:

Azerbaycan’daki kardeşlerimizle her zaman omuz omuza olacağız. Ermenistan, saldırganlık yapmadan önce bunu hesaba katmalıdır. Savaş ve istikrarsızlığın bölgeye faydası olmaz.

Uluslararası toplum, bir kez daha Ermeni saldırganlığı karşısında üç maymunu oynamaktadır. Onlarca yıldır hiçbir şey yapmayarak, hatta yasadışı işgale ortak olarak Ermeni tarafını cesaretlendirdiler. Mevcut çatışma, durumun sürdürülemez hale geldiğinin kanıtıdır.

Ermenistan, Azerbaycan topraklarında işgalci durumundadır. On yıllardır Dağlık Karabağ’ı işgal etmekle kalmadılar, aynı zamanda Azerbaycan’a karşı sürekli provokasyonlara kalkıştılar. Bugün yaptıkları saldırı, bir kez daha tehlikeli bir durum oluşturdu.

Ermeni saldırganlığını en güçlü biçimde kınıyor; dünyanın tüm makul ülkelerine, bu işgale ve saldırılara karşı Azerbaycan’la dayanışma içinde olma çağrısında bulunuyoruz. Türkiye ve Azerbaycan “iki devlet, bir millettir.” Bunun gereğini yaparız.