İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul dosyası

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre’sinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'a Kanal İstanbul'la ilgili bir dosya sundu.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ATO Congresium’da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre’sinde bir araya geldi. İmamoğlu Erdoğan'a Kanal İstanbul'la ilgili bir dosya sundu. İmamoğlu "Sayın Cumhurbaşkanının yanlış bilgilendirildiğini düşünüyorum" dedi.

 İmamoğlu açıklamasında, “Belediyelerin bütçesiyle bu arkadaşlarımız orada görev yapıyorlar. Bugün ne yazık ki nezaketsiz bir gün oldu. Burada bütün belediyeler var, görevlerini yapmak için atanmış bakanlar… Örneğin Sanayi ve Teknoloji Bakanı, yüksek teknoloji, girişim ve yazılımla ilgili konuşacak sandım.  Teknoloji Bakanı son 5 yılda niçin 107 milyar dolar açık verdiklerini, ihracat ve ithalat rakamları arasındaki farkı açıklayacak, daha çok iş yapmamız gerekiyor demesini bekliyorduk” dedi. 

"Teknoloji Bakanı ne alakası varsa bir su yolundan bahsetti" diyen İmamoğlu, "Peşinden Şehircilik Bakanı keza. Bütün bunlar yanlış ve katılmadığımız bir metot. Nezaketsiz bir gün yaşanmıştır. Biz Kanal İstanbul’u elbette tartışabiliriz. Kaldı ki ben defalarca davet edin, gelelim, sunum yapalım diye söyledik" diye konuştu. 

 İmamoğlu, "Bugün benim için en kıymetli an kendilerine taleplerimi yinelediğim 4 sayfa mektubumu iletmiş olmam. 4 sayfalık mektubumu verdim" ifadesini kullandı. 

İmamoğlu, CHP’li diğer belediye başkanları ile toplantıya katılmama kararı aldı. ATO’dan ayrılan İmamoğlu İstanbul’a dönüyor.