İngeöl'ün 'Aslan'ı 29 bin liraya satıldı

1,5 tonluk "Aslan" isimli tosun, ikinci el araba fiyatına alıcı buldu. Aslan 29 bin liraya inegöllü bir iş adamına satıldı.

İngeöl'ün 'Aslan'ı 29 bin liraya satıldı

Erzurum'dan İnegöl'e kurbanlık getirip satış yapan Muhammed Yıldız, bu sene de pazara en büyük kurbanı getirdi. Daha öncesinde pazarda Artvin'in Şavşat ilçesinden getirilen 1 ton 300 kiloluk "Kral" isimli tosun getirilmişti.

Ardından pazarın yeni gözdesi "Aslan" adlı tosun oldu. İkinci el araba fiyatına satışa sunulan tosunu görenler şaşkınlığını gizleyemedi. 33 bin liradan satışa sunulan Aslan isimli tosun 29 bin liraya İnegöllü bir iş adamına satıldı.

“15 yıldır en büyük hayvanı getiriyorum”

Satıcı Muhammed Yıldız, "15 yıldır İnegöl hayvan pazarına geliyorum. 1,5 tonun üzerindeki bir hayvanı satışa sundum. 15 yıldır en büyük hayvanı getiriyorum. Kimseye liderliği kaptırmayacağım. 1,5 tonluk kurbanlığı yeni getirdik. Kendisini görenler bakamadan gidemiyor. Oldukça ilgi çekti. Bu da bizi memnun ediyor. Gelip bakıyorlar, pazarlık yapıyorlar. Şu anda müşterisi hazır, 33 bin TL'ye satacağız. Hayvan pazarında satışlar güzel gidiyor. Alan da satan da memnun. Ben getirdiğim malların yarısından çocuğunu sattım. Allah herkesin kurbanını kabul etsin. Geçen sene ile bu sene arasında hayvanlarda 700, 800 lira gibi bir fark var, bu da normal. Çünkü maliyetlerimiz geçen yıla nazaran bu sene neredeyse yüzde 100 artı" dedi.