'Lanetli mezar' açıldı! Polisler gözlerine inanamadı

İngiltere'nin Edinburgh kentinde 1000 işçinin ölümünden sorumlu tutulması nedeniyle ''Kanlı Mackenzie'' olarak anılan avukat Mackenzie'nin mezarı, şehri lanetlediğini inanan kişiler tarafından açıldı. Polis ekipleri, cesedin bozulmamış olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

'Lanetli mezar' açıldı! Görenler şaşkına döndü

Eski bir Lord Avukatı olan Mackenzie, yaşadığı dönemde 1000 Protestan Sözleşmeci'yi ölüme göndermesiyle biliniyor. Bu nedenle "Kanlı Mackenzie" olarak adlandırılan adamın ayrıca Edinburgh kentini de lanetlediğine inanılıyor. Bu düşünceye sahip insanlar, Mackenzie'nin Edinburgh kentindeki mezarına giderek, mezarı kazdı. Adamın kafatasıyla oynayan şahıslar, daha sonra izlerini kaybettirdi.

Polis ekipleri olay yerine gitti 

Mezar bölgesinde hareketlilik olduğu ihbarını alan polis ekipleri, hemen bölgeye intikal ederek inceleme gerçekleştirdi. Ekipler, yaptıkları ilk inceleme sonucunda gördükleri karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Çünkü Mackenzie'nin cesedi neredeyse hiç bozulmadan duruyordu.

Mahkemeye çıkardılar 

Polis ekipleri, mezarı tahrip ettiği belirlenen iki genci gözaltına aldıktan sonra mahkemeye sevk etti. Mahkeme heyeti "Ölünün anısına saygısızlık ve mezar tahrip etme" suçundan yargılanan iki gence hapis cezası verdi. İngiltere'de benzer olayların yaşanmasının ardından bu iki genç hakkında verilen hapis cezası, yeniden gündeme geldi. Yetkililer, bu tarz olayların önüne geçmek için büyük çaba harcandığını ifade etti.