Bu fotoğrafı yükleyenin Instagram'ı kapanıyor!

İnternette hızla yayılan bu fotoğraf Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor. Instagram gerekçe olarak, "intihar veya kendine zarar verme" nedeniyle hesabınızı kapatıyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Instagram son yılların en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Zaman zaman fotoğraf yüklerken topluluk kuralları nedeniyle zorluk yaşansa da kimse Instagram'ı kullanmaktan vazgeçmiyor.

Ancak son günlerde hızla yayılan bir fotoğraf kullanıcıların adeta çilesi oldu. Palyaço görüntüsü hesaplara yüklendiği ya da profil fotoğrafı yapıldığı takdirde hesabın sahibine kara haber hızla ulaşıyor; Kendine zarar verme veya intihara teşvik edebileceğinden endişelendiğimiz için gönderini kaldırdık.

Bununla da kalmayan Instagram hesabı askıya alıyor. Bu durumda yapabileceğiniz tek yol var; böyle bir niyetinizin olmadığını ve sağlıklı düşünebilen bir insan olduğunuzu Instagram yönetimine bildirmek.

Bazı sosyal medya kullanıcıları bu uyarıları dikkate almayıp fotoğrafı yüklemeye çalışınca aşağıdaki uyarıyı aldı ve sosyal medyadan yasaklandı.

Sakın denemeyin!

Ekşi Sözlük'te başlığı açılan fotoğrafla ilgili yazılanlar şöyle:

Sosyal medyada şu sıralar çok konuşulan ve sürekli karşıma çıkan bu ilginç palyaço. Fotoğrafın özelliği nedir acaba, hiçbir şekilde Instagram uygulamasında profil fotoğrafı yapılamıyor ve yapıp ekran görüntüsü alabilenlere iPhone vs. ödüller veren ciddi ciddi sayfalar var.

Arkadaşlar yüzlerce mesaj gelmiş bir açıklama yapayım, Instagram bu fotoğrafı profil fotoğrafı yapanların intihara meyilli olduğunu düşünüp anında hesabını kapatıyormuş. Bazı haber sitelerinde çıkmış, denemeyin sakın.

Bu fotoğrafı yükleyen Instagram kullanıcılarının hesapları kapandı.

Esrarengiz palyaço fotoğrafı nedir?

Instagram’da dolaşıma giren ve son günlerde oldukça popüler olan esrarengiz palyaço fotoğrafı aslında normal bir palyaço resmi ancak biraz üzerinde oynanmış. Son günlerde sosyal medya kullanıcıları bu fotoğrafı profil fotoğrafı yapamadıklarını iddia ederken bazı kullanıcılar ise fotoğrafı kullandıktan 5 saniye sonra hesaplarının kapı aldığını öne sürdü.