Filistinli çocuk Gazze’den dünyaya rap yaparak haykırdı

İsrail'in Gazze'yi abluka altına alması sonrası 13 yaşındaki Abdurrahman eş-Şanti yaşananları rap şarkısıyla anlattı.

13 yaşındaki Abdurrahman eş-Şanti, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları hakkında söylediği rap şarkısıyla Filistinlilerin sesini duyurmaya çalıştı. Küçük Abdurrahman'ın şarkısını seslendirdiği alan da acı tabloyu gözler önüne serdi. Küçük çocuğun arkasındaki manzarada yıkılan evler ve bu evlerin enkazında yakınlarını arayan Filistinliler yer aldı.

Küçük Abdurrahman'ın şarkısının sözleri:

"Filistin on yıllardır işgal altında ama yüzyıllardır bir vatan. Bu topraklar ailemin nesiller boyu anılarıyla dolu. Bu barış sembolünü ekip büyüttüğü zeytin ağaçları insanların aç kalmayacağının temini. Kısıtlamalarla yaşamak, işgal ile bastırılmak. Acıyı mı görmek istiyorsun? İnsanların yüzlerine bir bak. Bildiğiniz tek evden kovulduğunu hayal edin. Bizler canlarımız için dua ediyorken, onlar evlerimize sahip olmak için dua ediyorlar.

Tüm bu olanları kelimelere dökmek kolay değil. Küçük kız kardeşime bakıyorum. O bunu hak ediyor mu? Eşit şekilde muamele görmediği, doğduğu yeryüzünden özgürce yaşamasını reddeden bir dünyada büyümeyi. Bu toprakları işgal etmek istiyorlar. Ama hayır aklımı işgal etmelerine izin vermeyeceğim. Hayatıma dair yazarken burayla dolu olacağım.

Çünkü tek misyonum insanlara sesimizi duyurmak. Bu sözler Şeyh Cerrah için. Umarım fark yaratabilirler. Çünkü aynı şey 48'de yaşandı. Dedemler tahliye edildi ve mülteci kampına gitmeye zorlandı. Ama biliyorsun Gazze'de hiçbir şey değişmedi. Bir daha geri dönemediler.

İşte bugün olduğum yer böyle. Hayatta olup olmadığımı öğrenmek için kuzenlerim arıyor. Göğü aydınlatan havai fişeklerin olmadığından emin olmak için bayramı kutlamaya ve inancımızı korumaya çalışıyoruz. Sanırım unutulmayacak anılar nasıl biriktiriliyor görebiliyorsun. Filistin!"