3 çocuk kıl payı ölümden kurtuldu

İstanbul Avcılar'da sürücüsünün kontrolünü kaybettiği kamyonet, büyük bir hızla girdiği sokakta bir otomobile çarparak durdu. O sırada sokakta bisiklet süren 3 çocuk ölümden dönerken yaşananlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay Avcılar Yeşilkent Mahallesi'nde yaşandı. Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyonet, hızla girdiği sokakta park halindeki otomobile çarptı. Savrulan otomobil bir evin bahçe duvarına çarparak durdu. Bu sırada sokakta bisikletleriyle oynayan 3 çocuk araçların arasında kalmaktan son anda kurtuldu. Kaza sırasında ailesiyle birlikte bahçede oturan Göksenin Aslan (38), duvarın yıkılması ile büyük şok yaşarken, evlerinin önünde bisiklet sürenler arasında bulunan Aslan'ın 12 yaşındaki kızı Sıla ve 8 yaşındaki kızı Selin Naz'ın da ölümden döndü. Kamyonetin hızla geldiğini gören iki kız çocuğu, kaçarak son anda kurtuldu. Küçük bir çocuk ise savrulan aracın altında kaldı. Kazayı yapan sürücü, olay yerinden uzaklaştı. Bölgede sık sık benzer olayların yaşandığı ve çocuk yaştaki ehliyetsiz sürücülerin bulunduğu iddia edilen mahalle sakinleri, bu duruma isyan etti.

"Bir anda duvarın patladığını gördüm"

Yaşadıkları kazayı anlatan Göksenin Aslan, "Akşam 22.00 sıralarında oturuyorduk. Hızını alamayan araba direkt buraya girdi. Park halindeki arabalara vurdu. Onlar olmasaydı, eve kadar girerdi. Park halindeki araç askıda kaldı. Biz de kendimizi zor attık. O sırada iki kızım da sokakta oynuyordu, son anda kurtuldular. Hepsi kamera kayıtlarında mevcut. Allah'a şükür ediyoruz, olabileceklerin en iyisi oldu. Mahallenin çocukları bisiklete biniyordu, ben de oğlumla beraber burada oturuyordum. Bir anda duvarın patladığını gördüm" dedi.

"Bu resmen cinayete teşebbüs"

Kazayı yapan kişilerin bulunması için elinden gelen her şeyi yapacağını vurgulayan Aslan, "Bir anda buradan kaçtılar, yakalayamadık. Sonra ekipler geldi, emniyette iş artık. Burada park halindeki araç da komşumuzundu, pert oldu. Çekici gelip aldı. O arabanın burada olmasına şükrediyoruz. Hızını kesmeyip direkt girseydi, kurtulma şansımız yoktu. Savcılığa kadar gideceğim, çünkü resmen bu cinayete teşebbüs" şeklinde konuştu.