Önce göbek attı, sonra pencereden kaçtı!

14 yaşındaki çocuk gelin ile 18 yaşındaki damadın düğününü polis basınca çocuk gelin pencereden kaçtı. Çocuk gelin ve damadın polisten kaçma anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

İstanbul Büyükçekmece'de aileleri tarafından evlendirilmek istenen 14 yaşındaki çocuk ile 18 yaşındaki damadın düğününü polis bastı. S.T. isimli 14 yaşındaki kız çocuğu ile 18 yaşındaki A.A.'nın kaçışı saniye saniye kaydedildi.

Çocuk gelinin babasının bazı akrabalarının karşı çıkmasına rağmen kararından vazgeçmeyip söz kestiği kızını 18 yaşındaki A.A. ile evlendirmeye çalıştı. Kızın yaşının küçük olduğunu söyleyen akrabalar, babayı ikna edemeyince çareyi polise bildirmekte buldu.

Küçük yaşta bir kızın evlendirildiğini bilgisini alan Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, düğün salonuna baskın yaparak düğüne müdahale etti.

Önce göbek attı, sonra pencereden kaçtı

Düğün salonun dışında bulunanlar, polisin geldiğini görünce, hızlı bir şekilde salona girerek aileyi uyardı. Aile büyükleri ise müziği keserek karşılıklı oynayan çocuk gelin ve damadı odaya gönderdi.

Büyük korku yaşayan çocuk gelin ve damat, daha sonra ise gelin odasının penceresinden atlayarak kaçtı. Yaklaşık 1 metrelik pencerenin camından kaçan gençlere damadın arkadaşı da eşlik etti.

Pencereden kaçan gelin ve damat bir saat sonra polis merkezine geldi

Polis ekipleri salona girdiği zaman gelin ve damadı bulamadı. İki tarafın anne ve babasını gözaltına alan polis ekipleri ifadelerine başvurmak adına aileleri polis merkezine götürdü. Polis merkezinde çocuklara ulaşılması istenen aile bireyleri gelin ve damadı arayarak çağırdı. Olaydan yaklaşık 1 saat sonra polis merkezine gelen gençler ifadeleri alınmak üzere Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliğine götürüldü.

Aileler suçlamaları kabul etmedi

İfade için polis merkezine götürülen aileler düğün yapmadıklarını, nişan yaptıklarını ileri sürerek, S.T.’nin 18 yaşını doldurunca evlendireceklerini söyledi. S.T.’nin üzerinde gelinlik olmasını ise “sembolik” olarak adlandıran aile tüm suçlamaları ret etti. Çocuk gelinin babası tarafından evlendirilmeye ikna edildiği iddia edildi. Ayrıca daha önce iki aile arasında evde gerçekleştirilen bir söz merasiminin de yaşandığı ve yine gelen bir ihbar üzerine polis ekiplerinin müdahale ettiği öğrenildi. Suçlamaları ret eden anne ve babalar bu ifadelerin üzerine serbest bırakıldı.

Çocuk gelin ve damadın pencereden kaçtığı anlar kamerada

Polis baskını sonrasında büyük korku yaşayan çocuk gelin ve damadın pencereden kaçtığı anlar ise düğün salonunu güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, gelin ve damadın karşılıklı oynadığı sonrasında ise polis ekiplerinin gelmesiyle birlikte gelin odasının penceresinden kaçtıkları görülüyor.