Pendik'te bir evden çıkarıldı

Akıllara durgunluk veren olay İstanbul Pendik'te yaşandı. Çevresindeki komşularıyla irtibatı olmayan Elmas Çetintaş isimli kadının yaşadığı tek katlı binadan yaklaşık 20 ton çöp çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

İstanbul Pendik'te ihbar üzerine bir eve giden belediye ekipleri gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Yalnız yaşayan Elmas Çetintaş isimli kadın, yıllardır atmadığını çöpleriyle birlikte yaşıyordu. Çevreye yayılan kötü koku nedeniyle komşularının ihbar ettiği kadın gözetim altına alındı.

Vatandaşlar dayanamadı

Pendik’te bir kadının yaşadığı tek katlı binadan kötü kokular gelmesi üzerine vatandaşlar belediye ekiplerine haber verdi. Ekipler evde gördükleri manzara karşısına şaşkına döndü. Ev ve bahçesinden yaklaşık 20 ton çöp çıkarıldı. Kamyon kamyon çöp çıkarılan evde dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Zabıta ve temizlik ekiplerinin saatlerce süren çöpleri toplama işlemi ise havadan görüntülendi.

Pendik Belediyesine bağlı zabıta ve temizlik ekipleri, çöp kamyonları ve temizlik malzemeleri ile adrese gelerek evde ve bahçesinde temizlik yapmaya başladı. Ekipler, evden ve evin bahçesinden yaklaşık 20 ton çöp çıkardı. Çıkarılan kamyonlarca çöp, araçlara koyularak evden uzaklaştırıldı. Ev sahibi Çetintaş ise evini temizlemeye çalışan ekiplere ara ara zorluk yaşattı. Bu sırada olayı görüntüleyen bir basın mensubuna , ev sahibi kadın saldırmaya çalıştı. . Çöplerin çıkarılmasının ardından evde temizlik çalışmalarına başlandı. Evin temizlenmesiyle çevre sakinleri de rahat bir nefes almış oldu.

Öte yandan ekiplerin çöpleri evden çıkarma işlemleri ise havadan görüntülendi.