Kar İstanbul'a geldi

İstanbul'da beklenen kar başladı. Silivri ve Çatalca'dan giren kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu. İşte yılın ilk karından manzaralar...

Kaynak: TV100.COM - AJANSLAR

Silivri'de başlayan kar yağışı, mahalleleri beyaza bürüdü. Yağan karın ardından oluşan manzara drone ile havadan görüntülendi. İstanbul'un Silivri ve Çatalca ilçelerinde kar yağışı etkili olmaya başladı.

Sabah saatlerinde başlayan kar yağışıyla Kurfallı, Akörene, Büyüksinekli, Kabakça köyleri beyaza büründü. Silivri'nin mahallelerini kaplayan beyaz örtü, drone ile havadan görüntülendi.

Belediye ekipleri, kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklık yaşanmaması için çalışma başlattı. Ekiplerin yollarda tuzlama çalışması yaptığı da görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamaya göre, İstanbul, güne 5 derece civarında seyreden hava sıcaklıkları ve kuzeyli yönlerden soğuk esen rüzgarlı hava ile çok bulutlu, aralıklı sağanak yağmurlu bir gökyüzü ile başladı. İlerleyen saatlerde rüzgarın kuvvetini artırması, aralıklarla fırtına şeklinde etkili olması bekleniyor.