İstanbul Valiliği'nden rüşvet operasyonu açıklaması: Mali Şube Müdürü'nün görev yeri değiştirildi

İstanbul'da 'rüşvet ve görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla yapılan operasyonda 2'si avukat 4'ü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli 6 kişi gözaltına alınmıştı. Mahkeme 2 kişiyi tutukladı. İstanbul Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı.

İstanbul Valiliği'nden rüşvet operasyonu açıklaması: Mali Şube Müdürü'nün görev yeri değiştirildi

İstanbul'da 'rüşvet ve görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla yapılan operasyonda 2'si avukat 4'ü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli 6 kişi gözaltına alınmıştı. Mahkeme 2 kişiyi tutukladı. İstanbul Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, idari soruşturma başlatıldığı ve tedbiren Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü’nün görev yerinin değiştirildiği ifade edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir ‘rüşvet ve görevi kötüye kullanma soruşturması’ kapsamında 2’si avukat, 4’ü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru olmak üzere 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Geçtiğimiz günlerde adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2’si tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
İstanbul Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, adli soruşturmaya konu olan durumla ilgili idari soruşturmanın da başlatılarak, tedbiren Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü’nün görev yerinin değiştirildiği belirtildi.

 

Açıklamada aynı şubede görevli 7 rütbeli personelin de görevden uzaklaştırıldığı kaydedilerek, “Bazı medya organlarında yer alan ‘personelin topluca slogan attıkları iddiası’ gerçeği yansıtmamaktadır” ifadelerine yer verildi.